Zapraszamy Was na webinar na temat roli dorosłych w rozwoju czwartoklasistów. Prawie nastolatki, czyli już nie maluchy, jeszcze nie nastolatki. To szczególny okres życia, w którym pojawiają się nowe wyzwania związane z własną fizycznością, ze szkołą, relacjami czy samodzielnością, w którym potrzebne jest mądre i kreatywne wsparcie dorosłych.

Rola dorosłych w rozwoju czwartoklasistów

Czego potrzebują prawie nastolatki? Jak przebiega ich rozwój? Co stanowi dla nich główne wyzwania i jak dorośli mogą im towarzyszyć? Czy trzeba za nimi „nadążać” czy też wystarczy świadomie i mądrze przyglądać się ścieżkom, po których idą – także tym związanym z technologią i mediami? Jaka jest rola dorosłego w kreowaniu zdrowego, radosnego i kreatywnego podejścia do rzeczywistości zarówno online, jak i offline? Jaką rolę odgrywa w tym wszystkim szkoła? I wreszcie, czy szkolne laptopy dla czwartoklasistów to idealna okazja do wspierania ich w technologicznej ścieżce rozwoju czy też kolejne zagrożenie?
Podczas naszego spotkania udzielimy odpowiedzi na te pytania oraz poszukamy praktycznych porad wspierających rodziców i wychowawców w tym procesie.

Kiedy odbędzie się webinar?

Spotkanie online na temat rozwoju czwartoklasistów odbędzie się 7 listopada 2023 o godz.19.00.

Dla kogo jest webinar?

Do udziału zapraszamy nauczycieli i nauczycielki szkół podstawowych oraz rodziców 9 i 10-latków.

O prowadzącej:

Webinar poprowadzi dr hab. prof. UAM Sylwia Jaskulska, która ukończyła studia w zakresie pedagogiki specjalnej, doktorat napisała w tematyce pedagogiki szkolnej. Jest autorką i współautorką wielu tekstów o szkole, o nastolatkach i młodych dorosłych, w tym książki „Rytuał przejścia. Młodzież szkolna na progu edukacyjnym”. Obecnie pracuje na stanowisku profesorki w Pracowni Pedagogiki Szkolnej na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także aktywnie współpracuje ze szkołami, rodzicami i młodzieżą. Prowadzi szkolenia i warsztaty (spotkaniaedukacyjne.pl), jest ekspertką Parenteen.pl – społeczności specjalistów i rodziców dorastających dzieci. Mama dwójki nastolatków.

Webinar organizowany w ramach programu Asy Internetu prowadzonego przez Fundację Szkoła z Klasą.