Wspólnie z Edukacyjną Fundacją im. Romana Czerneckiego po raz siódmy zapraszamy do udziału w programie grantowym Edukacja Inspiracja. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i zdobądź 4 500 zł na realizację autorskiego projektu edukacyjnego!

Naszą ofertę kierujemy do nauczycieli i nauczycielek szkół podstawowych publicznych oraz społecznych, pracujących z uczniami i uczennicami klas 4-8, z miejscowości do 30 tys. mieszkańców.

Wierzymy, że to Wy najlepiej znacie swoich uczniów oraz swoje uczennice i ich potrzeby, dlatego pozostawiamy Wam swobodę w wyborze tematu projektu i przestrzeń na realizację własnej wizji. Zależy nam, aby proponowane działania na każdym etapie angażowały dzieci i młodzież, odkrywały i rozwijały ich potencjał oraz zainteresowania. W tym roku naszym motywem przewodnim jest storytelling.

W tegorocznej edycji programu kwota grantu wynosi 4 500 zł.

Rekrutacja przebiega dwuetapowo. I etap potrwa od 24 sierpnia do momentu wpłynięcia pierwszych 300 zgłoszeń, jednak nie dłużej niż do 17 września 2023 roku. Aby zgłosić swój pomysł na projekt edukacyjny, wypełnij krótki formularz internetowy do I etapu rekrutacji.

Pomysł na projekt edukacyjny zgłasza nauczyciel lub nauczycielka, która w przypadku otrzymania finansowania, będzie odpowiedzialna za jego realizację. W I etapie rekrutacji zależy nam na poznaniu wstępnej koncepcji projektu, nie muszą to być w pełni zaplanowane działania, o których chętnie posłuchamy już w II etapie rekrutacji.

Zgłoszenia z I etapu rekrutacji, które spełnią wymogi formalne i kryteria merytoryczne, zostaną ocenione przez przedstawicieli Fundacji EFC i Fundacji Szkoła z Klasą. Spośród wszystkich zgłoszeń wybrane zostanie 80, które przejdą do kolejnego etapu rekrutacji. Wyniki pierwszego etapu zostaną ogłoszone nie później niż 20 września.

Więcej informacji o obu etapach rekrutacji, zasadach przyznawania finansowania, kryteriach oceny zgłoszeń oraz Regulamin znajdziecie na stronie programu.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Edukacja Inspiracja to program prowadzony przez Edukacyjną Fundację im. Romana Czerneckiego we współpracy z Fundacją Szkoła z Klasą.