Jak co roku, listopad kończymy spotkaniem sieciującym w programie Edukacja Inspiracja. Była to niezwykła okazja, aby nawiązać nowe relacje, posłuchać siebie nawzajem, jak i zainspirować się do dalszych działań w kontekście zgłoszonych projektów edukacyjnych.

Pierwszy dzień spotkań sieciujących programu Edukacja Inspiracja

Pierwszy dzień spędziliśmy jak zwykle – na poznawaniu siebie. Część z nas spotkała się po raz kolejny, dla innych było to pierwsze takie spotkanie. Jako, że w tym roku motywem przewodnim w programie jest storytelling zdecydowaliśmy się zgłębić tajniki opowiadania historii. Marta Puciłowska przeprowadziła dla nas jedyny w swoim rodzaju warsztat, podczas którego zastanawialiśmy się nad tym, jakie elementy historii są ważne, jak opowieści mogą się zniekształcać i co z tym się wiąże. Poznaliśmy dużo technik i metod, które pozwolą uczestnikom i uczestniczkom tworzyć opowieści o zmianach w swoich społecznościach lokalnych. Motto, z którym wyszliśmy z pierwszego dnia, brzmiało: To Ty jesteś opowieścią.

Drugi dzień spotkań sieciujących programu Edukacja Inspiracja

Drugiego dnia było równie intensywnie jak poprzedniego! Zaczęliśmy dzień warsztatem na temat Design Thinking, Double Diamond Process oraz technicznymi aspektami tworzenia projektu. Następnie mieliśmy okazję wymienić się doświadczeniami wokół 4 obszarów tematycznych: wpływ wspólnoty na dobrostan psychiczny, rozwijanie sprawstwa młodzieży, motywacja uczniów i uczennic, myślenie ,,out of the box”, podczas warsztatów World Cafe. Niezastąpionym wsparciem byli moderatorzy i moderatorki stolików – Anna Mazek, Elżbieta Tołwińska-Królikowska, Magdalena Plewowska-Semik oraz Michał Szeląg. Całe spotkanie zakończyliśmy warsztatem Ani Mazek na temat kształtowania poczucia własnej wartości, który pozwolił uczestnikom i uczestniczkom uwierzyć we własne możliwości.

A po warsztatach chcę całkowicie delegować uprawnienia uczniom - będzie inaczej, ale będzie pięknie.

Razem z Fundacją EFC dziękujemy wszystkim nauczycielom i nauczycielkom biorącym udział w spotkaniach sieciujących!

FOTORELACJA

Zdjęcia: PAT MIC