Na co dzień w Waszych szkołach wprowadzacie różne zmiany w ich funkcjonowaniu. A gdyby tak pójść o krok dalej i uczynić ze szkoły centrum napędzające zmianę w społeczności lokalnej? Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinaru pt. Szkoła jako centrum zmian w społeczności lokalnej, który odbył się 25 lutego 2019 r.

W trakcie spotkania poruszyliśmy tematy takie jak:

  • w jaki sposób szkoła może nawiązać dialog ze społecznością lokalną,
  • jakie pożytki i możliwości może przynieść wyjście poza szkolne mury i kontakt z otoczeniem,
  • czy szkoła może odgrywać rolę mediatora między różnymi kulturami, pamięciami, światopoglądami, instytucjami itp.

Webinar poprowadził Mirosław Skrzypczyk – nauczyciel języka polskiego, twórca licznych projektów edukacyjnych, społecznych i artystycznych, działający przede wszystkim w Lelowie i Szczekocinach; autor publikacji dotyczących m.in. dialogu międzykulturowego i edukacji performatywnej.

 

 

 

ClickMeeting jest partnerem technologicznym Fundacji w zakresie prowadzenie webinarów.