Koniec roku szkolnego to w programie Szkoła z Klasą tradycyjnie czas na Festiwal! Jednak tym razem cały rok szkolny był zupełnie wyjątkowy. Nie inaczej jest z ostatnim miesiącem – powrót do stacjonarnej nauki i związane z tym kwestie: odbudowa relacji, nadrabianie materiału, wysatwianie ocen – wszystko to budzi duże emocje.

Dlatego też postanowiliśmy przyjrzeć się temu tematowi i porozmawiać z ekspertami i ekspertkami podczas debaty „Szkoła w czerwcu. Plan na powrót”, którą poprowadziła dziennikarka edukacyjna Justyna Suchecka.

Kto wziął udział w debacie?

  • Ewa Drobek (nauczycielka języka angielskiego i niemieckiego w XV LO im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie)
  • Agata Łuczyńska (prezeska Fundacji Szkoła z Klasą)
  • Aleksander Pawlicki (wykładowca w Szkole Edukacji, dydaktyk)
  • Joanna Soćko (dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Tressenberg w Pozezdrzu)
  • Wojciech Szumiło (uczeń II klasy technikum gastronomicznego z Zespołu Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie)
  • Magdalena Śniegulska (psycholożka, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej).

Zachęcamy Was do obejrzenia nagrania – znajdziecie w nim dobre rady, ciekawe inspiracje, energię i oddech przed tym niełatwym ostatnim miesiącem szkoły.

 

 

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Szkoła z Klasą w ramach programu Szkoła z Klasą, we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności. Partnerem wydarzenia była Szkoła Edukacji PAFW i UW.