Padlet Szkoły z Klasą 2.0 to miejsce, w którym szkoły uczestniczące w programie mogą zamieszczać zdjęcia, filmiki i krótkie wpisy pokazujące ich działania. To również tam nauczyciele i uczniowie mogą zaprezentować własne wersje plakatów promujących program i hasło edycji. A w tym roku nie są to standardowe plakaty! W myśl tegorocznego hasła – Weź szkołę w swoje ręce – postanowiliśmy przekazać w ręce szkół plakaty w formie „zrób to sam”.

aby pobrać plakat w wersji PDF kliknij w obrazek powyżej

W szkołach powstało wiele wersji plakatów, na których pojawiły się różne interpretacje tegorocznego hasła programu. Wierzymy, że już sama wspólna praca uczniów i nauczycieli nad plakatami, to świetny pretekst do rozmowy o szkole. O tym, że każdy głos się liczy, że każdy może i powinien mieć wpływ na szkołę, na to co się w niej dzieje i jak ona wygląda.  Mamy nadzieję, że zespołowe tworzenie plakatów będzie dobrym wstępem do dalszego szukania odpowiedzi na potrzeby wszystkich członków społeczności szkolnej.

Zobaczcie galerię plakatów stworzonych w szkołach, a po więcej inspirujących pomysłów Szkół z Klasą 2.0 zapraszamy na nasz Padlet.

SZKOŁA Z KLASĄ 2.0: jak wzięliście szkoły w swoje ręce