Za nami V Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą 2.0. Dziękujemy wszystkim za udział w tych dwóch dniach pełnych atrakcji! Już odliczamy do spotkania w przyszłym roku!

Do udziału w V Ogólnopolskim Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0 zaprosiliśmy 50 zespołów uczniowskich, wybranych spośród wszystkich zgłoszonych do Festiwalu szkół. Do Warszawy przyjechało 200 osób z całej Polski, żeby zaprezentować efekty pracy w programie Szkoła z Klasą 2.0.

Pierwszego dnia przeprowadziliśmy edukacyjną grę miejską, warsztaty z odkrywania, opowiadania wystąpień publicznych i dziennikarskie. Popołudniu grupy zwiedzały Centrum Nauki Kopernik oraz odwiedziły Planetarium.

Drugi, oficjalny, dzień Festiwalu rozpoczął się przygotowaniem stanowisk uczniowskich. Reprezentacje szkół znów nas zaskoczyły przygotowując niezwykłe eksperymenty, quizy, zabawy. Cale Centrum Nauki Kopernik było wypełnione niezwykłymi makietami, eksponatami, prezentacjami. Z roku na rok Wasze instalacje są coraz bardziej spektakularne! Tego dnia stanowiska uczniowskie odwiedzali zaproszeni eksperci i goście, którzy z zaciekawieniem zwiedzali i zadawali pytania, udzielali porad. Gościem specjalnym była Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska, która z uwagą obejrzała wszystkie stanowiska. Niespodzianką dla uczestników była wizyta przedstawicieli międzynarodowej organizacji Teach For All, z którymi uczestnicy, mimo obecności tłumaczy, chętnie rozmawiali po angielsku.

Uczniowie i nauczyciele wysyłali festiwalowe pocztówki, robili przypinki z własnych zdjęć, wzięli udział w specjalnych aktywnościach przygotowanych przez British Council i Goethe Institute. Mieli też okazję poznać dwa inne programy Centrum Edukacji Obywatelskiej – WF z Klasą i Koduj z Klasą – na specjalnie przygotowanych stoiskach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą energię, ekspertom za poświęcony czas i cenne wnioski, gościom za cenne rady i partnerom za wsparcie naszych wszystkich działań. Już teraz nie możemy doczekać się kolejnych spotkań!

Poniżej kilka zdjęć z wczorajszej imprezy, ale to tylko przedsmak! Zobaczcie film podsumowujący V Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą 2.0!

SZKOŁA Z KLASĄ 2.0: V Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą 2.0