Przed nami IX Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą! Wydarzenie odbędzie się 27 i 28 maja (poniedziałek i wtorek) w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie, a wezmą w nim udział uczniowie i nauczyciele ze szkół z całej Polski, ze Szkoły z Klasą 2.0 i innych programów Fundacji. Zapraszamy do wspólnego świętowania Waszych sukcesów!

Powoli kończy się rok pracy w programach Fundacji Szkoła z Klasą. Tradycyjnie już Festiwal to wyjątkowa okazja do podzielenia się własnymi doświadczeniami, zainspirowania się pracą innych, a także, a może przede wszystkim, do pochwalenia się fajnymi przedsięwzięciami, które podejmowaliście w Szkole z Klasą 2.0. Mamy świadomość, że to napięty okres w polskiej szkole. Tym bardziej zależy nam na docenieniu Waszej ciężkiej pracy. Na Festiwalu gwarantujemy dawkę pozytywnej energii, całą masę inspiracji i okazję do spotkania z innymi, pełnymi pasji uczniami i nauczycielami.

Pierwszy dzień Festiwalu (poniedziałek, 27 maja) to czas na pokazanie, czym zajmowaliście się w programie. Prezentacje poszczególnych szkół odbędą się w międzyszkolnych zespołach prowadzonych przez doświadczonych trenerów i w obecności ekspertów edukacyjnych. Stawiamy przede wszystkim na interakcję między Wami, bo kto lepiej niż Wy wie, jak wygląda szkolna codzienność. Opowiedzcie o pracy Waszych zespołów, o badaniu potrzeb i jego wynikach i w końcu o pomysłach na działania oraz faktycznej realizacji wybranych. Pokażcie zdjęcia i inne materiały, które najlepiej oddadzą Waszą szkołoklasową przygodę. Każdy zespół będzie miał do dyspozycji plakat, na którym będzie można zawiesić przywiezione materiały. A przez cały Festiwal będziecie mogli oglądać, jak praca wyglądała w różnych szkołach z całej Polski.

Drugi dzień Festiwalu (wtorek, 28 maja) to dzień warsztatowy. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele będą mieli okazję wziąć udział w szkoleniach i innych aktywnościach, nauczyć się czegoś nowego, a przy tym wszystkim dobrze się bawić i miło spędzić czas.

Oficjalny dzień Festiwalu (poniedziałek, 27 maja) planujemy w godzinach 10:30-17:30. Drugi, warsztatowy dzień (wtorek, 28 maja) zaczniemy o 9:30, a koniec zaplanowany jest na godzinę 15:00. Pracujemy nad szczegółowym planem Festiwalu, który prześlemy do szkół zakwalifikowanych do udziału w wydarzeniu.

Szkołę może reprezentować maksymalnie pięć osób – 2 opiekunów (dyrektorzy, nauczyciele lub inni pracownicy szkoły czy rodzice) oraz 3 uczniów. Udział w Festiwalu jest bezpłatny; dla uczestników zapewniamy wyżywienie i nocleg w dwuosobowych pokojach. Dojazd organizujecie we własnym zakresie.

Aby zgłosić się do udziału w IX Ogólnopolskim Festiwalu Szkoły z Klasą należy wypełnić poniższy formularz do 12 maja (niedziela). Na podstawie Waszych zgłoszeń wybierzemy szkoły, które zostaną zaproszone do udziału w wydarzeniu. Liczba miejsc jest ograniczona.

Jeśli chcecie przygotować się do wypełnienia formularza, zobaczcie jakie informacje będą Wam potrzebne.

Już dziś zgłoście swoją szkołę do udziału w IX Ogólnopolskim Festiwalu Szkoły z Klasą! Wierzymy, że dwa dni naszego edukacyjnego święta będą pełne wrażeń, pozytywnej energii, wzajemnych inspiracji i świetnej zabawy! Nie może Was zabraknąć!