Trudno w to uwierzyć, ale Szkoła z Klasą ma już 20 lat. To kawał czasu, zarówno dla programu, nauczycielek i nauczycieli biorących w nim udział, jak i dla polskiej edukacji. Chcemy ten wyjątkowy dla nas czas celebrować razem z Wami. Zapraszamy do włączenia się w obchody 20-lecia Szkoły z Klasą. Z tej okazji zaplanowaliśmy różne aktywności na lato i jesień, aby każda osoba znalazła coś dla siebie.

Wielkie świętowanie zaczynamy od cyklu Podcast z Klasą na 20-lecie. Zapraszamy do wysłuchania dwóch pierwszych odcinków, w których Alicja i Piotr Pacewiczowie opowiadają, skąd wziął się pomysł na program i jak początkowo mała akcja zmieniła polską szkołę w skali kraju.

W kolejnych odcinkach usłyszymy m.in. nauczycieli i nauczycielki, którzy zaczynali swoją przygodę ze Szkołą z Klasą kilkanaście lat temu i dla których ta przygoda wciąż trwa.

Przygotowujemy także nagrania wystąpień w stylu TEDx, w których chcemy opowiedzieć o naszej wizji edukacji. Podzielimy się z Wami naszymi odkryciami, zaskoczeniami i marzeniami. Chcemy, aby głośno wybrzmiały nasze wartości. Usłyszycie opowieści m.in. o peletonie rowerowym jako włączającym podejściu do edukacji, o budowaniu relacji w autentyczny sposób, roli organizacji pozarządowych w systemie edukacji, czy cyfrowych praktykach edukacyjnych, które są nieobojętne dla klimatu.

Aby zobaczyć skalę programu, ogłaszamy Wielki Spis Szkół z Klasą. Zapraszamy wszystkich do wypełnienia formularza, jeśli Wasza szkoła brała udział w programie na przestrzeni tych 20 lat. Chcemy stworzyć mapę Polski pokrytą pinezkami Szkoły z Klasą. Chcemy Wam pokazać, gdzie Szkoła z Klasą dotarła, gdzie zostawiła swój ślad nie tylko w postaci certyfikatu na ścianie, ale przede wszystkim, co zmieniła w pracy z uczniami i uczennicami, w nauczycielach i nauczycielkach, w podejściu do swojej roli w uczeniu i rozwijaniu zarówno innych jak i siebie, a nawet co zmieniło się za sprawą programu w samym budynku szkolnym.

 

Mapa będzie dostępna na naszej stronie, żebyśmy wspólnie mogli przyglądać się, jak z każdym dniem przybywa nowych lokalizacji.

Na finał świętowania 20-lecia wybraliśmy szczególną datę – 14 października. Spędźcie z nami Dzień Edukacji Narodowej! Pragniemy zobaczyć się z Wami na żywo, więc już wkrótce zaprosimy Was na całodzienne wydarzenie w Warszawie.

Więcej informacji już wkrótce!