Przedstawiciele „Odważnych Szkół” ponownie spotkali się pod koniec listopada na pierwszych otwartych warsztatach dla nauczycieli. Tym razem wzbogacaliśmy swój warsztat pracy w obszarze zdrowego odżywiania i świadomych wyborów. 

24 listopada, dzięki uprzejmości Dyrekcji ze Szkoły Podstawowej nr 75 w Warszawie, mogliśmy spotkać się i nie tylko uporządkować naszą wiedzę, podzielić doświadczeniami i dobrymi praktykami, ale też porozmawiać o tym jak zachęcić uczniów do zmiany nawyków żywieniowych. 

Na warsztatach, prowadzonych przez Iwonę Bates – dietetyczkę, edukatorkę zdrowego żywienia i naszą ambasadorkę programu,  nauczyciele wypracowali pomysły na lekcje oraz działania ogólnoszkolne, promujące zachowania prozdrowotne. Wśród nich pojawiły się m.in.: pomysły na przerwy śniadaniowe w klasach z nauczycielem, spotkania z dietetykiem, aktywne przerwy, kąciki relaksacyjne, ciche korytarze, kulinarne olimpiady, dni wody, festiwale reklam prozdrowotnych. 

Wszyscy chętnie dzielili się swoimi refleksjami i obserwacjami ze szkół. 

Przed nami spotkania z uczniami. Zobaczymy, co o zdrowym stylu życia wiedzą dzieci i młodzież w każdej z placówek, biorącej udział w programie. 

 

SZKOŁO, ODWAGI!: pierwsze warsztaty dla nauczycieli

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Projekt jest realizowany na terenie miasta stołecznego Warszawy dla szkół ze wszystkich poziomów edukacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem założeń „Programu rozwoju edukacji w Warszawie 2013-2020” oraz programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020”.