Świat wokół nas zmienia się bardzo szybko. Tematy, które były aktualne 2-3 lata temu wyczerpują się, a w naszym obszarze zainteresowań pojawiają się nowe zagadnienia. Nadal mierzymy się ze skutkami pandemii, za naszą wschodnią granicą toczy się wojna, szkoły zmagają się z nowymi problemami. Jednocześnie tempo rozwoju technologicznego przegania nasze najśmielsze oczekiwania.

W ślad za tymi zmianami podąża Konferencja Asów Internetu. Już po raz trzeci spotykamy się online, aby rozmawiać z uczniami i uczennicami, nauczycielami i nauczycielkami oraz rodzicami o wyzwaniach współczesności. Wierzymy, że wartości Asów Internetu – rozsądek, uważność, siła, życzliwość i odwaga – powinny być rozwijane w domu i w szkole i stanowią fundament, który pozwala przetrwać różne zawirowania. Jednocześnie dostrzegamy, że wielokulturowość, dezinformacja i dobrostan cyfrowy to zagadnienia, które bezpośrednio dotykają dzieci i młodzież, ale też nauczycieli i nauczycielki oraz rodziców. Dlatego tematem przewodnim tegorocznej konferencji są wartości Asów Internetu w świecie pełnym nowych wyzwań: wielokulturowości, dezinformacji oraz dbania o dobrostan cyfrowy.

Co dla Was przygotowaliśmy 15 marca? 

Część I
godz. 10:00-13:00
Pięć lekcji online prowadzonych przez naszych trenerów i trenerki; pierwsze trzy dla uczniów i uczennic z klas 0-3, kolejne dwie dla klas 4-8.

Część II
godz. 15:00-17:30
Wystąpienia EduStories (opowieści o wielokulturowości, dezinformacji i dobrostanie cyfrowym), a po nich warsztaty online.

Część III
godz. 18.30
Teleturniej, w którym dwa zespoły influencerów i influencerek z pokolenia Z oraz ze świata rodziców oraz nauczycieli i nauczycielek zmierzą się w grze, odpowiadając na pytania i wykonując zadania dotyczące internetu i sytuacji, które nas tam spotykają. Rozgrywkę poprowadzi Robert Janowski.

 

W konferencji wezmą również udział partnerzy programu Asy Internetu (Be Internet Awesome) z Rumunii, Grecji, Węgier, Czech, Słowacji, Chorwacji i Litwy. W drugiej części konferencji będziecie mogli wybrać jeden z warsztatów po angielsku prowadzony przez naszych partnerów.

Więcej informacji o konferencji Asów Internetu online znajdziesz na stronie programu.