Oto tworzymy i otrzymujemy ogromny zasób wiedzy nieustannie uzupełnianej, odświeżanej i demokratycznie dostępnej, praktycznie z każdego miejsca na Ziemi.​ – tak o Wikipedii mówi noblistka Olga Tokarczuk. W ramach Klubu z Klasą zapraszamy Was do poznania tajników Wikipedii i włączenia się w społeczność twórców wiedzy.

Klub Szkoły z Klasą to platforma do wspólnego uczenia się, rozwijania swoich kompetencji i inspirowania. W ramach kolejnej już odsłony Klubu zachęcamy Was do zapoznania się z Wikipedią jako narzędziem do uczenia się i tworzenia treści. Gdy zdalna edukacja da się we znaki, otwarte zasoby Wikipedii mogą pomóc nie tylko w szukaniu zweryfikowanych informacji, ale też stać się powodem do potencjalnych działań z uczniami i innymi szkołami. Mamy podejrzenia, że używanie plików z repozytorium Wikipedii może się przydać nie tylko w klasie, ale i w ramach m.in. odwróconej lekcji. Warto wiedzieć, jak robić to dobrze.

Naszą ofertę klubową kierujemy do nauczycieli i nauczycielek, którzy chcą sprawdzić, jak poprawnie tworzyć hasła, jak je ilustrować, jak posługiwać się narzędziami do wyszukiwania. Prezentacja oraz warsztat online będą wzbogacone przykładami z Polski i nie tylko, jak razem z uczniami zgłębiać świat informacji i go współtworzyć.

Sierpniowa odsłona Klubu Szkoły z Klasą składa się z nagrania w formie pigułki wiedzowej dostępnego dla Klubowiczów od 18 sierpnia oraz warsztatu online, na który zapraszamy 23 sierpnia w godz. 16:00-18:00. Szczegóły udziału prześlemy mailem. Jeśli chcesz skorzystać z tej oferty, a nie należysz jeszcze do Klubu – serdecznie zapraszamy do dołączenia.

Aby zapisać się do Klubu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Jednocześnie informujemy, że rekrutacja do nowej edycji programu Szkoła z Klasą rusza już 6 września! Więcej informacji wkrótce na naszej stronie.

Klub Szkoły z Klasą realizowany jest w ramach programu Szkoła z Klasą finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.