Wejdź w konwencję to kampania edukacyjna, która ma na celu uczyć sprawnego używania języka polskiego w mediach społecznościowych i jednocześnie pogłębiać wiedzę o konwencjach literackich. A wszystko to w formie zabawy.

Chętnych – młodszych i starszych – zapraszamy do pisania krótkich (do 800 znaków) form literackich, różnych w zależności od dnia tygodnia. Czekają na Was:

  • poniedziałki grozy
  • kryminalne wtorki
  • urzędowe środy
  • poetyckie czwartki
  • baśniowe piątki

Zabawy literackie zaczynamy na naszym profilu na Facebooku 31 lipca, ale już od 3 lipca znajdziecie na nim nasz film promocyjny, ciekawostki, zagadki i materiały.

 

 

Wejdźcie z nami w różne konwencje literackie. Jesteśmy również na Facebooku oraz Snapchacie.

Projekt prowadzi Fundacja Szkoła z Klasą w partnerstwie z Instytutem Filologii Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Instytutem Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk oraz Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

NCK Ojczysty logo

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2017