Zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach w ramach programu Asy Internetu. Dowiedz się, jak w ciekawy sposób rozmawiać z dziećmi i nastolatkami o internecie oraz jak wzmacniać w nich kompetencje cyfrowe i medialne w oparciu o wartości, takie jak: uważność, rozsądek, siła, życzliwość i odwaga.

Do kogo są skierowane szkolenia Asów Internetu?

Na szkolenia zapraszamy przede wszystkim nauczycieli i nauczycielki pracujące w przedszkolach i szkołach podstawowych, osoby pracujące w bibliotekach i świetlicach oraz edukatorów i edukatorki z innych placówek oświatowych. Szkolenia Asów Internetu są bezpłatne, a każda osoba, która weźmie udział w dwóch spotkaniach szkoleniowych otrzyma certyfikat od Fundacji Szkoła z Klasą i firmy Google.

Kiedy odbędą się bezpłatne szkolenia Asów Internetu?

W najbliższym czasie organizujemy szkolenia stacjonarne w następujących lokalizacjach:

• Ełku, 3 i 7 listopada 2023
  • Olsztynie, 15 i 28 listopada 2023
  • Wrocławiu, 28 listopada i 12 grudnia
  • Warszawie, 6 i 27 lutego 2024

Szkolenie składa się z 2 spotkań – pierwsze trwa 4 godziny zegarowe, drugie 3 godziny. Odbędą się w odstępie 2-3 tygodni tak, abyście po pierwszym spotkaniu mogli wypróbować wybrane aktywności, a na drugim spotkaniu je omówić. Na bieżąco będziemy dodawać nowe miejsca i terminy, dlatego zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej.

Jak zapisać się na szkolenie?

Aby wziąć udział w wybranym terminie szkolenia należy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy i zaznaczyć preferowaną datę oraz miejsce szkolenia.

Czego dowiedz się podczas szkolenia Asów Internetu?

• zwiększysz swoją wiedzę o internecie oraz o tym, co robią w sieci młodzi ludzie,
  • podniesiesz poziom swojego bezpieczeństwa w internecie,
  • poznasz materiały Asów Internetu i nauczysz się z nich korzystać,
  • uzyskasz wskazówki, jak ciekawiej uczyć i rozmawiać o bezpieczeństwie w internecie,
  • dowiesz się, jak kształtować w młodych ludziach cyfrowe obywatelstwo i rozwijać wartości: rozsądku, uważności, siły, życzliwości i odwagi,
  • nauczysz się jak:
    • odpowiedzialnie udostępniać treści i informacje o sobie,
    • jak nie dać się nabrać na oszustwa w internecie,
    • w jaki sposób chronić swoje dane używając silnych haseł,
    • jak być życzliwym i reagować na niewłaściwe zachowania internautów i internautek,
    • gdzie szukać pomocy, gdy trafimy w internecie na coś niepokojącego.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!