Jak w każde wakacje, zapraszamy Was do udziału w konkursie „Poza okładką”. Lato to świetny moment, żeby podzielić się z innymi swoimi książkowymi inspiracjami i zaprezentować je w nietypowy i kreatywny sposób!

W internecie można znaleźć wiele rankingów książek, ale my chcemy polecić Wam spojrzenie na lekturę przez pryzmat jej… okładki. Znacie takie przysłowie nie oceniaj książki po okładce? Ale często to właśnie okładka sprawia, że sięgamy po daną pozycję. Nasza wyobraźnia rozpędza się już przy pierwszym rzucie oka na ciekawą grafikę lub przyciągający wzrok tytuł. Zastanówmy się, co by było, gdybyśmy zyskali szerszą perspektywę? Gdybyśmy mogli zobaczyć nie tylko wybrany kadr, który ma zachęcić nas do sięgnięcia po książkę, ale też wszystko to, co mogłoby dziać się poza nim. Sprawdźmy to!

Wybierzcie książkę, która Was zaciekawiła (możecie sięgnąć do własnych zbiorów lub udać się do biblioteki) i zróbcie jej zdjęcie tak, żeby uzupełnić to, co zostało przedstawione na okładce. Może to być kontynuacja pomysłu jej twórców albo własna interpretacja, również ta z przymrużeniem oka. Swoje propozycje wrzucajcie w komentarzu pod naszym wakacyjnym postem na Facebooku, a my pokażemy je w albumie zdjęć na naszym profilu. Na Wasze propozycje czekamy do 11 sierpnia. Najciekawsze zdjęcia nagrodzimy niczym innym tylko książką, którą wybiorą sami laureaci i laureatki!

Przystąpienie do akcji „Poza okładką” jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu, dostępnego poniżej.

 

Poszukujecie inspiracji? Zobaczcie galerię zdjęć z poprzednich edycji.

Zapraszamy do piątej edycji akcji „Poza okładką”!