Już wkrótce koniec roku szkolnego. Wraz z nim chcemy świętować zakończenie 19. edycji programu Szkoła z Klasą. Zapraszamy 2 czerwca na Festiwal Szkoła z Klasą online!

W programie Szkoła z Klasą za nami rok wspólnej pracy z wyzwaniami wokół trzech metod: odwróconego nauczania, design thinking i agile. Dla niektórych spośród ponad 200 uczestników to były pierwsze spotkania z nowymi sposobami pracy, inni mieli okazję przećwiczyć je jeszcze raz, wybierając te elementy, które najlepiej wpisują się w codzienną pracę szkolną. Czas pochwalić się tymi działaniami i obserwacjami w szerszej szkołoklasowej społeczności.

Tegoroczną odsłonę Festiwalu Szkoły z Klasą online zaplanowaliśmy w trzech częściach:

  • prezentacja działań (12:00-13:30, wspólnie z uczniami i uczennicami),
  • podsumowanie metodyczne (14:00-15:00 w gronie nauczycielskim),
  • inspirujący wykład (19:00-20:00, otwarte wystąpienie)

Gościem tegorocznego Festiwalu będzie dr Iwo Zmyślony, który zaprasza na wykład:

Czym (nie) jest kreatywność i jak jej nie zabić

Czym (nie) jest kreatywność? Czy dobrze ją rozumiemy? Co jest jej przeciwieństwem? Jak ma się do innowacji, design thinking i agile? Jak ma się do uczenia i do oduczania? Dlaczego to jedna z kluczowych kompetencji przyszłości? Jak wspierać kreatywność i jak jej nie zabić? W jakim stopniu zależy od nas samych, od naszej ciężkiej pracy, zaangażowania, talentu i kompetencji, a w jakim od naszego otoczenia, środowiska, postaw i relacji? Jakich potrzebujemy do tego liderów i organizacji? Czego oczekujemy od osób kreatywnych i czy kreatywni mają podobne oczekiwania? Czego o kreatywności uczą nas nasze dzieci i dlaczego tak ciężko przychodzi nam ich słuchanie? Podczas naszego spotkania przyjrzymy się tym pytaniom z perspektywy psychologii poznawczej oraz współczesnych koncepcji przywództwa i zarządzania.

Dr Iwo Zmyślony – projektant zmiany, metodolog procesów projektowych, antropolog designu i nowych technologii. Pomaga fajnym organizacjom m.in. w zakresie projektowania i wdrażania zmiany, klientocentrycznej optymalizacji usług, rozwoju sprzedaży przedsiębiorczej, omnikanałowych systemów interakcji, komunikacji z projektantami oraz zarządzania wiedzą ekspercką w procesach innowacji. Twórca umiemy.com. Autor podcastu „Artfulness” (na Audioteka.pl) oraz współautor cyklu VUCA Nocą.

Transmisja na żywo na Facebooku Fundacji Szkoła z Klasą: fb.me/e/1LMWGI2cG

Zapraszamy serdecznie na Festiwal!