Zapraszamy na konferencję programu Cyfrowa Historia. W jej trakcie dowiesz się więcej o wypracowanej w programie europejskiej narracji o historii XX wieku przedstawiającej złożone problemy społeczne, polityczne i gospodarcze w ciekawy i angażujący sposób. Podzielimy się naszą wiedzą dotyczącą metod i narzędzi wykorzystywanych w programie: digital storytellingiem, uczeniem przez doświadczenie (cykl Kolba), grami edukacyjnymi. W programie wydarzenia znajdują się inspirujące wystąpienia oraz sesje warsztatowe.

Do kogo skierowana jest konferencja Cyfrowej Historii?

Konferencja programu Cyfrowa Historia skierowana jest przede wszystkim do nauczycieli i nauczycielek historii, HiT-u i WOS-u ze wszystkich poziomów edukacyjnych. Zapraszamy również inne osoby zainteresowane tematyką programu, ale nie związane bezpośrednio ze szkołą – edukatorów muzealnych i przedstawicielki innych organizacji pozarządowych.

Kiedy i gdzie odbędzie się konferencja?

Konferencja odbędzie się 20 listopada 2023 r. w godzinach 10:00-16:00 w Hotelu O3 (ul. Mangalia 1) w Warszawie.

Jak wziąć udział w konferencji Cyfrowej Historii?

Wydarzenie jest bezpłatne. Aby wziąć udział w nim udział należy wypełnić formularz rejestracyjny. Zapisy przyjmujemy do 17 listopada do godz. 12:00 lub do wyczerpania miejsc (decyduje kolejność zgłoszeń).

Program Konferencji programu Cyfrowa Historia

09:30-10:00 – Rejestracja

10:30 – Powitanie i otwarcie konferencji

10:30-11:30 – prof. Marcin Napiórkowski: Spojrzeć na przeszłość oczyma Innego. Narracyjne narzędzia pamięci

11:30-11:45 – Przerwa kawowa

11:45-13:15 – Pierwsza sesja warsztatowa:

  • Wirtualny wehikuł czasu. O cyfrowych zasobach w nauczaniu historii
  • Zaprojektuj swoją lekcję! O metodzie uczenia przez doświadczenie i digital storytellingu
  • Zagraj z nami. O wykorzystaniu gier edukacyjnych w nauczaniu historii

13:15-14:15 – Obiad

14:15-15:45 – Druga sesja warsztatowa:

  • Wirtualny wehikuł czasu. O cyfrowych zasobach w nauczaniu historii
  • Zaprojektuj swoją lekcję! O metodzie uczenia przez doświadczenie i digital storytellingu
  • Zagraj z nami. O wykorzystaniu gier edukacyjnych w nauczaniu historii

15:45-16:00 – Podsumowanie i zakończenie konferencji

Konferencja organizowana jest w ramach programu Cyfrowa Historia (Digital HI-storytelling) prowadzonego przez Fundację Szkoła z Klasą w partnerstwie z Asociación Smilemundo (Hiszpania) i King Baudouin Foundation (Belgia), finansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu ERASMUS+.