Już 2 kwietnia 2022 r. ruszają pierwsze szkolenia hybrydowe w programie Asy Internetu dla nauczycieli i nauczycielek klas 0-3 oraz 4-8.

W ostatnim czasie przed szkołami, nauczycielami i nauczycielkami, dyrektorami i dyrektorkami oraz rodzicami pojawiają się szczególne wyzwania. Jako Fundacja chcemy wyjść im naprzeciw i dobrze przygotować wszystkie osoby pracujące  z dziećmi w obliczu trudnej sytuacji związanej z wojną w Ukrainie.

Oferujemy bezpłatne szkolenia związane są z cyberbezpieczeństwem. W trakcie naszych spotkań mówimy o dezinformacjifake newsach i o tym, jak nie dać się na nie nabrać, a zarazem im przeciwdziałać. Nie mówimy już o dwóch światach: wirtualnym i tym offline, oba się przenikają i tak naprawdę stanowią jedną rzeczywistość, w której obowiązują te same uniwersalne wartości.

To co proponujemy to angażujący stacjonarny warsztat w ramach programu Asy Internetu realizowanego we współpracy z firmą Google. Długo wyczekiwaliśmy szkoleń na żywo. Atmosfera i energia takich spotkań jest nie do przecenienia, szczególnie w dobie pandemii.

Nasz najbliższy warsztat kierujemy do nauczycieli i nauczycielek klas 0-3jak również do nauczycieli, nauczycielek, edukatorów i edukatorek z klas 4-8. Z doświadczenia wiemy, że kurs dla grupy 0-3 jest świetną propozycją i inspiracją dla nauczycieli i nauczycielek przedszkolnych, którzy pracują z najmłodszymi dziećmi – coraz częściej obecnymi w Internecie. Podczas spotkania podzielimy się materiałami i gotowymi scenariuszami lekcji, które będzie można następnie wykorzystać w klasie i nie tylko.

Warsztat odbędzie się 2 kwietnia (sobota) w godzinach 10:00-17:00 w Szkole Podstawowej nr. 234 im Juliana Tuwima w Warszawie (ul. Esperanto 5). W trakcie spotkania przewidziane są przerwy kawowe i jedna przerwa obiadowa.