Akcje społeczne, sfinansowane w ramach konkursu minigrantowego, realizowali wspólnie – uczniowie i nauczyciele. Ich tematyka była związana z bezpieczeństwem w sieci i wartościami programu Asy Internetu: życzliwością, odwagą, siłą, rozsądkiem i uważnością.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za profesjonalizm, energię i kreatywność. Z ogromną przyjemnością śledziliśmy Wasze działania. Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za Wasze kolejne świetne akcje!

W większości szkół i instytucji, które zgłosiły się do konkursu udało się zrealizować zaplanowane działania bez problemów w formie online. Jesteśmy dumni, że zespoły uczniowsko-nauczycielskie w pełni korzystały z możliwości internetu, a wykorzystywane przez nich narzędzia umożliwiły im sprawną wspólną pracę nad akcją, ale we własnych domach.

W ramach działań powstały materiały edukacyjne i filmy. Odbyła się debata oksfordzka online, liczne konkursy dotyczące cyberbezpieczeństwa i wartości Asów Internetu i wiele wiele więcej.

Szkolenia dla nauczycieli okazały się pomocne…

Nauczyciele, których projekty zostały nagrodzone w konkursie minigrantowym, w większości wzięli udział w cyklu darmowych szkoleń dla nauczycieli dotyczących bezpiecznego internetu, które były organizowane w ramach programu Asy Internetu. Cieszymy się, że wiedza, którą zdobyliście podczas szkolenia – to Wasze słowa – ułatwiły pracę nad akcją społeczną w czasie edukacji zdalnej.

Dzięki realizowanym akcjom społecznym uczniowie i uczennice wzbogacili swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci, poznali nowe narzędzia i aplikacje cyfrowe, a dodatkowo podzielili się nowo zdobytą wiedzą z innymi – m.in. z uczniami młodszych klas, rodzicami czy seniorami. Wiele młodych osób miało także możliwość zdobycia doświadczenia w wystąpieniach publicznych, rozwinięcia kompetencji współpracy zespołowej, komunikacji oraz umiejętności organizacyjnych. Nauczyły się współdziałania w zespole opartego na wzajemnej pomocy i życzliwości oraz poznały różne sposoby na przełamywanie barier osobistych oraz społecznych. Bez wątpienia realizacja działań w konkursie przyczyniła się również do wzrostu kreatywność uczniów i uczennic, umiejętności twórczego myślenia i rozwiązywania problemów.

Nieocenione wsparcie rodziców

Zespoły z ogromnym zaangażowaniem pracowały przy realizacji akcji społecznych, a nauczyciele z przyjemnością obserwowali, jak wielki potencjał tkwi w ich uczniach oraz jak silną mają chęć do działania. Dowiedzieliśmy się również, że wartością dodaną w wielu przypadkach było wsparcie rodziców, bez pomocy których akcje społeczne, zwłaszcza prowadzone w młodszych klasach, nie miałyby szansy na realizację w czasie nauki zdalnej.

W ostatnich tygodniach otrzymaliśmy od Was wiele pozytywnych wiadomości z mnóstwem dobrej energii i radości z podjętych działań. Daje nam to kopa do dalszej pracy. Dziękujemy!

Filmy dostępne z tłumaczeniem na Polski Język Migowy

Część działań zrealizowanych w ramach konkursu minigrantowego można zobaczyć na filmach, które zostały zaprezentowane podczas Konferencji Asów Internetu 11 lutego 2021 r.

Wszystkie nagrania dostępne są na kanale YouTube Fundacji Szkoła z Klasą.