Witaj w magicznym świecie Asów Internetu: Rozsądnego, Uważnej, Silnej, Życzliwego i Odważnego, by razem z nimi wziąć udział w Turnieju Trójmyślowym.

Opowiadania o zwykłych-niezwykłych dzieciakach napisał Przemek Staroń, Nauczyciel Roku 2018. Ci superbohaterowie bez peleryny, sprawnie poruszając się w świecie internetu, jednocześnie pokazują, jak ważne są relacje z samym sobą i z drugim człowiekiem, rozmowa, empatia. Opowiadają m.in. o emocjach, także tych niełatwych, i poruszają tematy trudne, o których często wstydzimy się lub boimy mówić. Są tak zwykłymi dziećmi, że nie sposób się z nimi nie utożsamiać. Każdy i każda znajdzie w nich jakąś cząstkę siebie.

Ale… opowiadania to nie wszystko. Bohaterowie i bohaterki zostali pięknie sportretowani przez ilustratorkę i społeczniczkę Martę Zabłocką z życie-na-kreskę.

Ponadto, żeby przygoda z książką nie kończyła się tylko na lekturze, do każdego z opowiadań zostały przygotowane pytania do refleksji, zadania do pracy w grupach oraz propozycje działań poza przestrzenią klasy. Ich autorkami są Marta Florkiewicz-Borkowska (Nauczycielka Roku 2017), Marta Zabłocka i Agnieszka Krawczak-Chmielecka (Fundacja Szkoła z Klasą). Dodatkowo Marta Florkiewicz-Borkowska opracowała wskazówki do pracy z książką.

Zapraszamy i dorosłych (w szczególności nauczycielki/nauczycieli) i młodzież do fascynującej wędrówki po świecie Rozsądnego, Uważnej, Silnej, Życzliwego i Odważnego.