Rusza kolejna edycja programu Asy Internetu o bezpiecznym i odpowiedzialnym korzystaniu z sieci! A wraz z nią nowe scenariusze zajęć, szkolenia dla nauczycieli i nauczycielek, materiały edukacyjne, webinary oraz kurs online. Program skierowany jest do szkół podstawowych, jednak skorzystają z niego z powodzeniem również rodzice, nauczyciele szkół ponadpodstawowych, a także pracowniczki innych placówek edukacyjnych.

Asy Internetu to sprawdzone, konkretne pomysły na to, jak powoli i świadomie wprowadzać uczniów i uczennice w świat cyfrowy, jak uczyć rozsądku, uważności, siły, życzliwości i odwagi zarówno online jak i offline, i jak budować z młodymi ludźmi dobre relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu, otwartej rozmowie i szczerej relacji.

W tej edycji otwieramy się  bardziej na edukację wczesnoszkolną. Na nauczycielki i nauczycieli klas 0-3 czekają szkolenia z naszymi ekspertami. Szkolenia składają się z trzech spotkań: pierwszego stacjonarnego (5 godzin) oraz dwóch kolejnych online (po 3 godziny). Przygotowaliśmy także nowy podręcznik ze scenariuszami zajęć specjalnie z myślą o uczniach i uczennicach z klas 0-3 szkoły podstawowej. Podręcznik jest bogaty w pomysły na ciekawe lekcje oraz materiały dla rodziców przygotowane przez specjalistów i specjalistki. 

W programie cały czas dbamy oczywiście o dzieci i młodzież ze starszych klas oraz wspieramy ich nauczycieli i nauczycielki oraz rodziców. Dla Was przygotowałyśmy profesjonalny kurs online kończący się uzyskaniem certyfikatu, a także cały czas jest dostępny podręcznik ze scenariuszami zajęć, który obecnie aktualizujemy o nowe scenariusze. Bądźcie czujni, tę najnowszą wersję już wkrótce wrzucimy na naszą stronę oraz ogłosimy na naszym FB!

Dodatkowo na wszystkich chętnych czeka bogata oferta webinarów prowadzonych przez specjalistów i specjalistki w dziedzinie technologii i edukacji. 

W tym roku chcemy także jeszcze bardziej niż dotychczas skupić się na budowaniu Społeczności Asów Internetu. Zapraszamy wszystkich uczestników i wszystkie uczestniczki programu do grupy facebookowej, która będzie miejscem do zadawania pytań, otrzymania odpowiedzi, podzielenia się sukcesem i wspólnego podejmowania wyzwań. 

W zależności od tego, w jakiej klasie są Twoi uczniowie, mamy dla Ciebie przygotowaną specjalną ścieżkę rozwojową w ramach programu ASY INTERNETU. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!