Jesteśmy młodzi. O co nam chodzi? to pilotażowy program wsparcia dla osób w wieku 15-19 lat, które chcą mówić o ważnych dla nich sprawach. Uczestnicy naszego programu w grupach 3-5 osobowych stworzą ważny dla siebie przekaz. Sami wybiorą swój temat i sami wybiorą swoją formę działania (my pomożemy!) np. stworzą kampanię online, materiały edukacyjne lub prasowe, zorganizują debatę w szkole lub społeczności lokalnej.

Celem programu Jesteśmy młodzi. O co nam chodzi? jest wsparcie nastoletnich aktywistów w mówieniu o tym, co dla nich ważne, w znajdowaniu miejsca na ich głos w przestrzeni publicznej oraz podejmowaniu inicjatyw, w których mogą wyrazić swoje potrzeby i opinie. Program zapewnia młodym ludziom możliwość rozwoju kompetencji komunikacyjnych i społecznych.

Przez osiem miesięcy, od marca do października 2021 r., oferujemy:

  1. Wsparcie mentorskie 5-10h
  2. Program szkoleniowy – trzy edycje warsztatów online lub na żywo w Warszawie
  3. Wsparcie finansowe w wysokości 3.000 zł dla każdego zespołu na koszty realizacji Waszej inicjatywy.

Udział w programie jest bezpłatny.

Zgłoszenia przyjmujemy bezpośrednio od młodych ludzi zainteresowanych udziałem. Zainteresowane osoby same dobierają się w 3-5 osobowe zespoły, a potem każda osoba z zespołu wysyła swoje indywidualne zgłoszenie. Rekrutacja trwa do 7 marca 2021 r. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy 5-6 zespołów, w sumie 20 osób.

Więcej informacji można znaleźć na stronie programu.

 

Zapraszamy do obejrzenia nagrania transmisji live na Facebooku dotyczącej programu.