Kurs Asy Internetu to bezpłatne warsztaty online, które robisz we własnym tempie, kiedy chcesz. Moduły powstały na bazie doświadczeń ze szkoleń stacjonarnych organizowanych dla nauczycieli przez Fundację Szkoła z Klasą, a za wkład merytoryczny odpowiedzialni byli eksperci i trenerki programu Asy Internetu.

Biorąc udział w kursie, zwiększysz swoją wiedzę o internecie i nowych technologiach, lepiej zrozumiesz, co robią dzieci w sieci i dlaczego warto zadbać o ich i swoje bezpieczeństwo cyfrowe. Poznasz metody pracy z uczniami i uczennicami w oparciu o materiały edukacyjne Asów Internetu, a także zyskasz wskazówki, jak ciekawiej uczyć. Kurs pozwala lepiej poznać język memów, pranków i tiktoków oraz znanych jutuberów i instagramerów przekazujących wiedzę w fajny i wartościowy sposób. Porusza również bardzo istotny temat dobrostanu cyfrowego. Osoby, które pragną wejść jeszcze głębiej, znajdą w nim także wybór inspirujących miejsc w sieci, pozwalających poszerzać internetowe horyzonty.

Z czego składa się kurs Asy Internetu?

Kurs składa się z 4 modułów: trzech merytorycznych i podsumowania z bibliografią, ewaluacją i certyfikatem. Moduły merytoryczne zawierają łącznie 29 lekcji, które można przechodzić we własnym tempie. Kurs nie jest ograniczony w czasie. Każdy moduł ma swojego przewodnika: to badacz Jędrzej, nastolatka Pixel i nauczycielka Kasia. Dzięki temu osoby uczestniczące w szkoleniu mogą zapoznać się z różnymi punktami widzenia i obszarami zainteresowań. W modułach, oprócz podstawowych informacji, są dodatkowe zadania i pytania do refleksji, a także materiały edukacyjne pozwalające pogłębić wiedzę i przećwiczyć teorię w praktyce. Każdy z modułów merytorycznych kończy się quizem.

Certyfikat od Fundacji Szkoła z Klasą i Google

Szkolenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych wzmocnieniem – swojego i dzieci – bezpieczeństwa w internecie, a kończy się uzyskaniem certyfikatu. Certyfikat od Fundacji Szkoła z Klasą i Google jest bezpłatny.

 

Kurs e-learningowy Asów Internetu powstał w oparciu o szkolenia stacjonarne i online dla nauczycieli i nauczycielek realizowane w programie. Asy Internetu to program dla szkół podstawowych, który uczy dzieci, jak eksplorować internet w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Scenariusze i materiały edukacyjne programu są zgodne z podstawą programową dla klas 4-8 szkół podstawowych. To bezpłatny program nauki internetu także bez internetu.