Pracujesz ze swoimi uczniami i uczennicami metodą projektu edukacyjnego? Przed Wami prezentacja Waszych działań? Weźcie wspólnie udział w Zdalnych Lekcjach Edukacji Inspiracji i dowiedzcie się, jak ciekawie opowiedzieć o swoim projekcie i jak zadbać o siebie, by dobrze wypaść przed publicznością! Spotykamy się już 2 czerwca!

Zdalne Lekcje Edukacji Inspiracji to cykl dwóch 45-minutowych lekcji, które z krótką przerwą odbędą się jedna po drugiej. Każda z nich jest zaplanowana wokół tematyki projektu edukacyjnego, ale nie jest ściśle z nim związana. Tematem przewodnim lekcji jest przygotowanie się i wzmocnienie pewności siebie przed publiczną prezentacją. Lekcje odbędą się w czwartek 2 czerwca w godz. 11:30-13:30.

Mamy nadzieję, że udział w zajęciach będzie dla Waszych uczniów i uczennic ciekawą odmianą od zwykłych lekcji, a dla Was inspiracją do pogłębienia z nimi poruszanych tematów lub przeprowadzenia podobnych lekcji z innymi klasami.

Aby wziąć udział w Zdalnych Lekcjach Edukacji Inspiracji, wystarczy się zarejestrować.

 

Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich, jednak pierwszeństwo zgłoszeń przysługuje uczestnikom i uczestniczkom programu Edukacja Inspiracja. Lekcje odbędą się na platformie Clickmeeting oraz będą transmitowane na żywo na Facebooku.

Jak uczestniczyć w spotkaniu? Macie kilka opcji.

  • Rejestruje się tylko nauczyciel(ka) i udostępnia ekran w aplikacji, z której korzysta w szkole podczas zdalnej lekcji lub wyświetla ją w klasie.
  • Każdy uczeń/uczennica rejestruje się sam i ogląda wydarzenie przez link, który otrzyma na swojego maila po rejestracji.
  • Oglądacie wydarzenie bez rejestracji w wydarzeniu na Facebooku. UWAGA! Bez rejestracji nauczyciel nie otrzyma materiału przygotowującego uczniów i uczennice do lekcji oraz materiałów podsumowujących po wydarzeniu. Możecie też zarejestrować się jako nauczyciel(ka) w formularzu, by dostać potrzebne materiały, ale wydarzenie obejrzeć wspólnie z klasą na Facebooku.

Jak wygląda plan lekcji?

11:30-11:35 – otwarcie i wprowadzenie do lekcji

11:35-12:20 – „Jak ciekawie opowiadać?” – lekcję poprowadzi Agnieszka Chomicka-Bosy.
Pamiętasz historie, które cię poruszyły, zapadły w pamięć? A te, podczas których ziewałeś(-aś) jak lew? Podczas warsztatów doświadczysz mocy storytellingu i dowiesz się, dlaczego Gall Anonim dobrze robił, notując.
Weź ze sobą kartkę i ołówek z gumką. Nie będzie dyktanda – obiecujemy!

12:20-12:35 – przerwa

12:35-13:20 – „Z wizytą u Pana „Chcieć-To-Móc” i ekipy Pana „Nie-Uda-Ci-Się”” – lekcję poprowadzi Marta Florkiewicz-Borkowska.
Jak dbać o swoje skrzydła mocy i nie dać się przygnieść kamyczkom zwątpienia? Jest na to sposób! Podczas naszego spotkania podejmiemy pierwsze kroki w kierunku pozbycia się ekipy Pana Nie-Uda-Ci-Się, wzmacniając Pana Chcieć-To-Móc.
Przygotuj: karton a4 lub a3, mazaki, nożyczki, kartki papieru, dobry nastrój i pozytywną energię.

13:20-13:30 – zakończenie

Darmowe materiały

Wszystkim osobom, które zarejestrują się na platformie Clickmeeting, na kilka dni przed wydarzeniem prześlemy krótki materiał przygotowujący uczniów i uczennice do udziału w lekcjach. Po wydarzeniu każdy zarejestrowany nauczyciel(ka) otrzyma sketchnotki z obu lekcji oraz materiały podsumowujące każdą lekcję, które ułatwią pogłębienie tematu z uczniami i uczennicami bądź samodzielne przeprowadzenie podobnych lekcji z innymi klasami.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!


Edukacja Inspiracja to program prowadzony przez Edukacyjną Fundację im. Romana Czerneckiego we współpracy z Fundacją Szkoła z Klasą. Przyznajemy w nim granty dla nauczycieli i nauczycielek z miejscowości do 30 tys. mieszkańców na realizację autorskich projektów edukacyjnych.