Asy Internetu i nowe wyzwania. Pięć opowiadań o wartościach, dezinformacji, wielokulturowości i dbaniu o dobrostan

Data dodania:
14 marca 2023
Typ materiału:
publikacja
Poziom edukacji:
szkoła podstawowa klasy 4-8
Dla kogo:
dyrektorzy i dyrektorki, nauczyciele i nauczycielki, rodzice
Obszar programowy:
kompetencje cyfrowe i medialne
Tagi:
bezpieczeństwo w sieci, dezinformacja, dobrostan cyfrowy, krytyczne myślenie
Licencja:
CC-BY-SA 4.0

Od powstania pierwszego zbioru opowiadań wiele się zmieniło. Wciąż mierzymy się ze skutkami pandemii COVID-19, za naszą wschodnią granicą toczy się wojna, szkoły zaczęły funkcjonować w trudnych warunkach. Osadziliśmy naszą publikację w tej dość skomplikowanej rzeczywistości codziennych wyzwań, które często są trudne i przytłaczające. Mamy nadzieję, że działania bohaterek i bohaterów pomogą młodej czytelniczce i młodemu czytelnikowi odnaleźć się w nowych realiach.

Autorkami i autorami opowiadań są: Justyna Bednarek, Bogusław Janiszewski, Ewa Przybysz-Gardyza, Zofia Staniszewska i Łukasz Wojtasik.

Ilustracje i oprawę graficzną przygotowała Marta Zabłocka (życie-na-kreskę), a scenariusze lekcji zostały opracowane przez Ewę Kempską, Dominikę Królikowską, Izabelę Meyzę, Mikołaja Pecheniuka i Marcina Zaroda.

Materiał powstał w ramach programu Asy Internetu prowadzonego przez Fundację Szkoła z Klasą i Google.