Plakaty Szkoły Dobrostanu

Poziom edukacji:
wszystkie poziomy edukacji
Dla kogo:
dyrektorzy i dyrektorki, nauczyciele i nauczycielki, rodzice
Obszar programowy:
zdrowie psychiczne i fizyczne
Tagi:
dobrostan, dobrostan cyfrowy, emocje, integracja, relacje, zdrowie psychiczne
Licencja:
CC BY-NC-ND 4.0

W Szkole Dobrostanu wspieramy edukatorki i edukatorów w działaniach na rzecz wzmacniania zdrowia psychicznego uczniów i uczennic. Zależy nam na tym, aby oswajać tematy związane z zaburzeniami nastroju w środowisku szkolnym. Celem tego programu jest podnoszenie świadomości roli szkoły we wzmacnianiu zdrowia psychicznego uczniów i uczennic, jak i całej społeczności szkolnej. Współpracujemy z specjalistami i specjalistkami w obszarze zdrowia psychicznego, którzy pomagają nam wymyślać i tworzyć pomocne i atrakcyjne dla Was źródła wiedzy oraz materiały, z których możecie korzystać przygotowując swoje zajęcia.

Pracujemy w obszarze sześciu wątków tematycznych: depresja i zaburzenia nastroju, integracja klasy, dobrostan cyfrowy, poczucie wartości, interwencja kryzysowa oraz przemoc rówieśnicza.

Plakaty do pobrania z grafikami autorstwa Małgorzaty Bartosik powstały na bazie materiałów wypracowanych w ramach programu Szkoła Dobrostanu. Pakiet zawiera dziesięć kolorowych plakatów w dwóch wersjach do pobrania: w formacie png i ze spadami do druku.

Projekt Szkoła Dobrostanu korzysta z dofinansowania o wartości 127 000 euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG.
Projekt współfinansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.