Jak przygotować uczestników do Sportowego Okrągłego Stołu?

Data dodania:
27 września 2013
Typ materiału:
publikacja
Poziom edukacji:
szkoła podstawowa klasy 4-8, szkoła ponadpodstawowa
Dla kogo:
dyrektorzy i dyrektorki, nauczyciele i nauczycielki
Obszar programowy:
wrażliwość społeczna i zaangażowanie obywatelskie
Tagi:
aktywizacja, ruch
Licencja:
CC-BY-NC

Jak przygotować uczestników do Sportowego Okrągłego Stołu? to lektura obowiązkowa przed szkolną debatą. Znajdziecie w niej konkretne pomysły na rozwiązanie trudnych sytuacji komunikacyjnych. Dowiecie się, jak angażować uczniów w rozmowę i aktywizować osoby wycofane albo zdominowane przez grupę. Przeczytacie, jak studzić zbyt gorące emocje i zadbać o to, by żaden z uczestników (tak uczeń jak i nauczyciel) nie poczuł się urażony. Poznacie proste sposoby na przekuwanie ogólnych opinii w konkretne postulaty.

Nasz poradnik przyda się nie tylko podczas Sportowego Okrągłego Stołu, ale także przy wszystkich innych debatach organizowanych w klasie i w szkole. Przeczytajcie go koniecznie i polecajcie innym nauczycielom!

Fot. Gimnazjum w Bieżuniu