Scenariusz zajęć „Historia kolonializmu”

Data dodania:
6 października 2023
Typ materiału:
scenariusz zajęć
Poziom edukacji:
szkoła ponadpodstawowa
Dla kogo:
nauczyciele i nauczycielki
Obszar programowy:
krytyczne myślenie
Tagi:
edukacja globalna, edukacja obywatelska, krytyczne myślenie, narzędzia edukacyjne, odwrócone nauczanie, storytelling
Licencja:
CC-BY-SA 4.0

W tym materiale znajdziesz narzędzia, które możesz wykorzystać do omówienia z uczniami i uczennicami tematu historii kolonializmu.

Materiały obejmują lata 1492–2020 i zawierają cyfrową oś czasu, ćwiczenie „Język obrazów”, które pomaga uczniom i uczennicom zastanowić się nad stereotypami na temat kolonializmu, a także instrukcje dla nauczycieli i nauczycielek, jak skutecznie korzystać z tych narzędzi podczas lekcji.

Materiały powstały w ramach programu Cyfrowa Historia prowadzonego przez Fundację Szkoła z Klasą we współpracy z Asociación Smilemundo i King Baudouin Foundation, dzięki finansowaniu Komisji Europejskiej ze środków programu Erasmus+.