Mamy władzę: samorządy młodzieży współtworzące ofertę instytucji

Data dodania:
8 czerwca 2017
Typ materiału:
publikacja
Poziom edukacji:
szkoła podstawowa klasy 4-8, szkoła ponadpodstawowa
Dla kogo:
nauczyciele i nauczycielki
Obszar programowy:
wrażliwość społeczna i zaangażowanie obywatelskie
Tagi:
aktywizacja, partycypacja, samorządność
Licencja:
Wszystkie prawa zastrzeżone

Samorząd uczniowski i młodzieżowe rady gmin/miast nie są firmami zajmującymi się organizacją imprez, nie jest to ich główny cel a jedynie środek do osiągnięcia o wiele ważniejszego celu – włączenie jak najszerszych grup młodych ludzi w życie szkole jest taka, że władze SU tworzy kilka-kilkanaście osób i to te osoby odpowiedzialne są za zorganizowanie określonej liczby szkolnych wydarzeń. Równolegle duża część koleżanek i kolegów być może nawet nie wie, że samorząd w szkole szkoły/miejscowości, danie im poczucia wpływu na otoczenie, zaangażowanie ich w dyskusję, podejmowanie decyzji czy wreszcie aktywne działanie na rzecz swojej szkoły czy miejscowości.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem stworzonym w ramach projektu Włączeni.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Projekt Włączeni realizowany jest w ramach miejskiego Programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020”. „Młoda Warszawa” to spójny i długofalowy program działań na rzecz młodzieży realizowany przez samorząd z udziałem przedstawicieli młodzieży, miejskich instytucji, organizacji pozarządowych, uczelni i przedsiębiorców.