Zaprojektuj szkołę – zmieniamy przestrzeń edukacyjną

Data dodania:
4 stycznia 2018
Typ materiału:
publikacja
Poziom edukacji:
szkoła podstawowa klasy 1-3, szkoła podstawowa klasy 4-8, szkoła ponadpodstawowa
Dla kogo:
dyrektorzy i dyrektorki, nauczyciele i nauczycielki
Obszar programowy:
angażujące środowiska uczenia się
Tagi:
dobre praktyki, partycypacja, przestrzeń szkolna
Licencja:
CC-BY

Przewodnik Zaprojektuj szkołę – zmieniamy przestrzeń edukacyjną to źródło inspiracji i konkretnych wskazówek związanych z modernizacją przestrzeni uczenia (się) w duchu edukacji XXI wieku.

W przewodniku definiujemy przestrzeń edukacyjną i – w pigułce – pokazujemy wprowadzane na świecie pomysły na zmianę środowiska uczenia się, a także dobre praktyki, które znaleźliśmy w polskich szkołach. Zależało nam, żeby na konkretnych przykładach pokazać, że przemodelowanie klas, korytarzy można zrobić małymi krokami, niskobudżetowo. Dotykamy przede wszystkim przestrzeni fizyczno-architektonicznej, ale również kulturowo-społecznej. Pokazujemy, jak i dlaczego warto włączać uczniów w projektowanie i przeprowadzanie zmian w szkole.

Przewodnik powstał w ramach programu Zaprojektuj szkołę, współfinansowanego ze środków Biura Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy. Zaprojektuj szkołę wspiera warszawskie placówki w modernizacji przestrzeni uczenia (się) w duchu edukacji XXI wieku.