Już ponad 3000 uczniów z całej Polski korzysta z platformy Open P-TECH, zdobywając kompetencje zawodowe jutra i umiejętności cyfrowe.

Specjaliści z IBM przygotowali szereg nowości dla użytkowników platformy, dzięki którym nauka staje się niezwykle ciekawa, a uczniowie mogą rozwijać umiejętności przydatne w ich przyszłej karierze.

Kompetencje Zawodowe

Jakie umiejętności powinniśmy nabyć teraz, żeby zdobyć pracę w przyszłości? Jak radzić sobie z rozwiązywaniem problemów w szkole, na studiach, czy w pracy? Jak efektywnie pracować grupowo? Tego wszystkiego dowiecie się przechodząc przez kurs z Kompetencji Zawodowych na Open P-TECH. Za kurs możecie zdobyć odznakę cyfrową – czyli certyfikat ukończenia kursu, którym możecie się pochwalić w CV.

Moduły Kursu:

 1. Przemyślana prezentacja
 2. Efektywna współpraca
 3. Kompetencje interpersonalne
 4. Dostarczanie pracy wysokiej jakości
 5. Rozwiązywanie problemów dzięki krytycznemu i kreatywnemu myśleniu

 

Wywiady ze specjalistami IBM

Oprócz tego, że organizujemy obecnie wykłady ze specjalistami IBM, w których wzięło już udział ponad 800 uczniów, to na platformie Open P-TECH możecie już zobaczyć jak wygląda także ich codzienna praca.

Czy wiesz jak wygląda praca programistki czy konsultanta blockchain każdego dnia? Obejrzyj wywiady i dowiedz się m.in. jakie są ich konkretne zadania, czego musieli się  nauczyć, aby pracować na takim stanowisku, bez jakich umiejętności nie poradziliby sobie w pracy i  jak rozpoczynali swoją karierę.

 

Tutaj znajdziecie opisy wszystkich kanałów i aktywności dostępnych w języku polskim na platformie Open P-TECH.

Oczywiście polecamy również kursy o innowacyjnych technologiach. 

Blockchain 

Słowa takie jak kryptowaluty czy bitcoin są w ostatnich latach bardzo popularne i pojawiają się w wielu kontekstach. Podstawą, żeby rozumieć, jak działa ten świat, jest zrozumienie technologii blockchain. Na platformie Open P-TECH dostępne są dwa kursy w języku polskim, które pomogą zgłębić ten temat. 

 1. W kursie Czym jest łańcuch bloków? znajduje się wprowadzenie do technologii blockchain, co trzeba o niej wiedzieć oraz jak zacząć karierę w tym obszarze.
 2. Kurs W jaki sposób jest używany łańcuch bloków? ma na celu przybliżenie praktycznego zastosowania technologii blockchain – dowiecie się, jak łańcuch bloków przyczynia się np. do bezpieczeństwa żywności.

Kursy w języku angielskim:

 1. eSzkolenie Blockchain Essentials obejmuje dokładnie wytłumaczenie technologii rozproszonego rejestru (ang. Distributed Ledger Technology), która jest podstawą do zrozumienia działania łańcucha bloków. Pokazuje jak wygląda handel kryptowalutami, łańcuch dostaw oparty na technologii blockchain oraz globalne płatności.
 2. eSzkolenie IBM Blockchain Foundation Developer pokazuje, jak stworzyć pierwszą aplikację opartą na technologii blockchain i daje możliwość zbudowania swoich pierwszych praktycznych doświadczeń.

Sztuczna inteligencja

Zdania o sztucznej inteligencji są podzielone. Ma ona swoich zwolenników jak i przeciwników, dlatego warto dowiedzieć się o niej czegoś więcej, aby mieć swoje zdanie na temat AI.  Każdemu zdarzyło się przeczytać nagłówek, że np. za 20 lat sztuczna inteligencja zabierze ludziom miejsca pracy, ale stworzy też nowe. Jaki wpływ będzie miała sztuczna inteligencja na współczesny świat? 

 1. W kursie Czym jest sztuczna inteligencja? poznacie podstawowe pojęcia związane ze sztuczną inteligencją i jej zastosowaniem. Kurs odpowiada na podstawowe pytanie – czy komputer potrafi myśleć?
 2. Kurs Sztuczna inteligencja w praktyce pokazuje, do czego właściwie służy sztuczna inteligencja i pokazuje jej praktyczne zastosowania. 

Kursy w języku angielskim:

 1. Module 1: What is AI? – moduł pokazuje, jakie są różnice między sztuczną inteligencją a człowiekiem oraz na czym polega ta technologia.
 2. Module 2: AI and You – moduł pozwala lepiej zrozumieć sztuczną inteligencję oraz to, jak funkcjonuje.
 3. Module 3: Machine Learning in AI – pokazuje, jak machine learning łączy się ze sztuczną inteligencją, danymi, sieciami neuronowymi oraz algorytmami.
 4. Module 4: AI Applications – pozwala zrozumieć działanie aplikacji opartych o sztuczną inteligencji. 

Jeśli jeszcze nie zarejestrowaliście swojej szkoły na platformie, aby móc w pełni korzystać z bezpłatnych kursów i szkoleń, to zapraszamy serdecznie, wciąż możecie dołączyć do tego wspaniałego projektu.