Uczysz w klasach 4-8 szkół podstawowych? Ciekawi Cię, jak inni nauczyciele prowadzą swoje zdalne lekcje i z jakich narzędzi korzystają? Pracujesz ze swoimi uczniami metodą projektu edukacyjnego? Jeżeli chociaż na część z tych pytań odpowiedź brzmi TAK, to zapraszamy Ciebie i Twoich uczniów na wydarzenie O dobrostanie, nudzie i świętowaniu – zdalne lekcje Edukacji Inspiracji. Bądź z nami 16 kwietnia!

O dobrostanie, nudzie i świętowaniu – zdalne lekcje Edukacji Inspiracji to cykl trzech około 30-minutowych lekcji, które, z krótkimi przerwami, odbędą się jedna po drugiej. Każda z nich jest zaplanowana wokół tematyki projektu edukacyjnego, ale nie ściśle z nim związana – szczegółowy program znajdziecie poniżej. Lekcje odbędą się w piątek, 16 kwietnia w godzinach 10:00-12:40. Liczymy, że będą one ciekawą odmianą dla Waszych uczniów, a dla Was inspiracją do przeprowadzenia podobnych zajęć z inną klasą lub wykorzystania jakiegoś narzędzia czy ćwiczenia na lekcjach przedmiotowych. Aby wziąć w nich udział zarejestruj siebie i swoich uczniów.

Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich, jednak pierwszeństwo zgłoszeń przysługuje uczestnikom programu Edukacja Inspiracja. Lekcje odbędą się na platformie Clickmeeting oraz będą transmitowane na żywo na Facebooku.

Jak uczestniczyć w spotkaniu? Macie kilka opcji

  • Każdy uczeń rejestruje się sam i ogląda wydarzenie przez link, który otrzyma na swojego maila po rejestracji. Możecie też wypełnić formularz za uczniów, podając w nim ich dane i adresy mailowe.
  • Rejestruje się tylko nauczyciel i udostępnia ekran w aplikacji, z której korzysta w szkole podczas lekcji.
  • Oglądacie wydarzenie bez rejestracji w wydarzeniu na Facebooku. UWAGA! Bez rejestracji nauczyciel nie otrzyma materiału przygotowującego uczniów do lekcji oraz materiałów podsumowujących po wydarzeniu. Możecie też zarejestrować się jako nauczyciel w formularzu, by dostać potrzebne materiały, ale wydarzenie obejrzeć wspólnie z uczniami na Facebooku.

Jak będzie wyglądał plan lekcji?

 
10:00-10:20 otwarcie i wprowadzenie do lekcji
 
10:20-10:50 „Dobry stan”, czyli o tym, jak zadbać o siebie i przestrzeń wokół nas podczas uczenia się online. Lekcja prowadzona przez Joannę Stompel.
   
10:50-11:00 przerwa
 
11:00-11:30 „Alicja w Krainie Nudy”, czyli bardzo nudna lekcja o tym, czy nudę da się zmierzyć. Prowadzona przez Agnieszkę Chomicką-Bosy.
   
11:30-11:40 przerwa
 
11:40-12:10 „Bo mamy co świętować”, czyli o sposobach dostrzegania oraz doceniania siebie i innych. Lekcja prowadzona przez Gretę Droździel-Papugę.
   
12:10-12:40 podsumowanie i zakończenie lekcji

 

Zapraszamy do udziału we wszystkich trzech lekcjach albo w wybranych. W lekcjach możecie wziąć udział z uczniami realizującymi projekt, ale też z innymi uczniami, z którymi prowadzicie wtedy zajęcia.

Darmowe materiały

Wszystkim osobom, które zarejestrują się na platformie Clickmeeting, na kilka dni przed wydarzeniem prześlemy krótki materiał przygotowujący uczniów do udziału w lekcjach. Po wydarzeniu każdy zarejestrowany nauczyciel otrzyma materiały podsumowujące każdą lekcję, które ułatwią mu pogłębienie tematu z uczniami bądź samodzielne przeprowadzenie podobnych lekcji z innymi klasami/uczniami.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

 

Edukacja Inspiracja to program prowadzony przez Fundację EFC we współpracy z Fundacją Szkoła z Klasą. Przyznajemy w nim granty dla nauczycieli z miejscowości do 30 tys. mieszkańców na realizację autorskich projektów edukacyjnych.

Clickmeeting jest partnerem technologicznym Fundacji Szkoła z Klasą w zakresie prowadzenia webinarów.