Dobrostan ukryty w języku – Maciej Makselon – 00:19:50 – 00:42:40
Połóż akcent na dobrostan w szkolnej społeczności (Shifting the Focus: Making Wellbeing Central to our School Communities – wystąpienie z tłumaczeniem na j. polski) – Kevin Hawkins 00:44:47 – 1:29:10
Małe rzeczy, które dużo znaczą – Monika Suchecka-Sasinowska – 1:54:35- 2:09:25
Wspólnotowa moc dobrostanu – dr Wiesław Poleszak – 2:11:00 – 2:44:25
“Aby uczniowie i uczennice czuły się dobrze” – o islandzkim systemie edukacji – Katarzyna Rabęda – 2:45:50 – 3:08:
Strategie
W komponencie STRATEGIE znajdziesz informacje o tym, jak działania na rzecz dobrostanu powinny być realizowane w szkole w sposób logiczny i spójny, angażujący całą społeczność szkolną, a także proponujemy Ci konkretne strategie działań w każdym z 6 obszarów. Zapraszamy także do obejrzenia filmów, w których eksperci na podstawie swoich doświadczeń opowiadają, jak opisane strategie stosują w codziennej pracy w szkole i klasie.
Komponent PRAKTYKA,to ciekawe pomysły na aktywności i zadania do wykorzystania bezpośrednio w pracy z uczniami i uczennicami. To małe rzeczy, które – wielokrotnie powtarzane – dużo znaczą, bo wspierają proces budowania dobrostanu w klasie. Weź je sobie i skorzystaj z nich razem z uczniami na lekcji czy w innych sytuacjach szkolnych.
Komponent INSPIRACJE zawiera refleksje uczestniczek pilotażu materiałów Szkoły Dobrostanu oraz przykłady tego, jak wykorzystały zdobytą wiedzę do pracy z klasą.