Z wielką radością ogłaszamy listę szkół, który otrzymały wsparcie finansowe w konkursie minigrantowym OPEN P-TECH.

To pierwszy taki konkurs we współpracy z IBM Poland. Jesteśmy pod wrażeniem kreatywności i pomysłowości wszystkich nadesłanych filmów. Wspaniale, że mimo pandemii i edukacji zdalnej, udało się uruchomić pracę zespołową wśród uczniów i stworzyć tak ciekawe projekty. 

Tematyka zgłoszonych prac była bardzo różnorodna, od cyberbezpieczeństwa, po sztuczną inteligencję, mindfulness, blockchain, design thinking, a nawet zrównoważony rozwój. Wybranie zwycięzców nie było łatwym zadaniem.

Zależało nam na tym, aby wspierać nie tylko rozwój kompetencji przyszłości, ale również współpracę między uczniami, ich samodzielność, inicjatywę i pasję. Wszystko oczywiście za pomocą metody projektu.

Tym bardziej cieszymy się, że aż 6 placówek otrzyma granty w wysokości 3.500 zł. 

W konkursie minigrantowym Open P-TECH wsparcie finansowe na realizację projektów, przyznano zespołom z następujących szkół: 

  1. Niepubliczne Technikum im. gen. W. Andersa w Opatowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, na projekt: „Robotyka, fotografia i fun – czyli ekstrapolacja kompetencji przyszłości w codziennym życiu informatyka”.
  2. Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim, na projekt „Kwant niewidomych – innowacyjna opaska dla osób niewidomych”.
  3. Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni, na projekt „Eko dom przyszłości”.
  4. Zespół Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie, na projekt „Mindfulness – moja wyspa szczęśliwości tu i teraz”.
  5. Prywatna Szkoła Podstawowa ŻOREK, na projekt „#(nie)bezpieczni w sieci”.
  6. Zespół Szkół nr 36 im. Marcina Kasprzaka w Warszawie, na projekt „Kreatywne projekty zespołowe”.

Serdecznie gratulujemy!

Wyróżnione szkoły jeszcze w tym tygodniu otrzymają niezbędne informacje dotyczące formalności związanych z otrzymaniem grantów. 

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie minigrantowym Open P-TECH. Trzymamy kciuki za realizację Waszych pomysłów.