To już trzecie międzynarodowe spotkanie partnerów projektu R-EU-Connected. Tym razem spotkaliśmy się w mieście Heraklion, na Krecie.  Podczas dwóch lipcowych dni, mieliśmy okazję podzielić się nie tylko doświadczeniami z działań w naszych krajach, ale również opiniami o przygotowanych materiałach edukacyjnych i ich wykorzystaniem przez nauczycieli na swoich lekcjach. 

To była ogromna przyjemność wysłuchać wszystkich prezentacji naszych partnerów o działaniach szkół zaangażowanych w projekt. Nagrania „Ody do radości” w różnych językach, przygotowane przez szkoły podstawowe, od razu budziły pozytywne odczucia związane z Unią Europejską. Relacje z „Decoders Event” pokazały jak wiele osób wzięło udział w rozkodowywaniu mitów o Unii i debatowaniu o jej przyszłości w każdym kraju partnerskim. To było dla nas niezwykle cenne doświadczenie, budujące poczucie wspólnego celu i jedności i świetne podsumowanie pierwszego roku działań w projekcie R-EU-Connected.

Na takim fundamencie staraliśmy się zaplanować dalsze działania. Ważnym elementem było zebranie dotychczasowych doświadczeń związanych z materiałami projektowymi. Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytania: które formy ćwiczeń się sprawdzają? Jakie metody są atrakcyjne dla uczniów? Czy tematy unijne wybrane do debat parlamentarnych są dla młodzieży na tyle ważne, aby zabrać głos, etc. 

Niebawem przed nami tygodniowe szkolenie dla nauczycieli w Paryżu, które z pewnością będzie świetną okazją do wymiany opinii o materiałach edukacyjnych w bezpośrednim kontakcie. 

ERAZMUS PLUS logo

Program realizowany jest we współpracy z partnerami z Francji, Włoch, Chorwacji i Grecji dzięki finansowaniu ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus +.