Gdzie szukać wsparcia dla młodych w kryzysie? Przygotowaliśmy dla Was mapę wsparcia. Jest ona dla każdej nauczycielki i każdego nauczyciela, pracownicy czy pracownika szkoły, rodzica lub opiekuna, którzy potrzebują pomocy w temacie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Jeśli wiecie, że Wasz uczeń czy uczennica potrzebuje wsparcia, jeśli czujecie, że Wasza wiedza i kompetencje są niewystarczające, sięgnijcie po pomoc. Całodobowe telefoniczne wsparcie dla młodych pod numerem 116 111 oferuje Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, dorośli, nauczyciele i opiekunowie, znajdą pomoc pod numerem telefonu 800 100 100 i na stronie www.800100100.pl.

Jeśli szukacie wsparcia lokalnie, chcecie nawiązać współpracę w instytucją lub organizacją, skorzystajcie z naszej mapy. Znajdują się na niej miejsca, które specjalizują się w pomocy dzieciom i młodzieży oraz są gotowe do wspierania dorosłych w procesie udzielania pomocy.

Mapa jest otwarta, chętnie dodamy na niej wszystkie miejsca, których Waszym zdaniem brakuje, a powinny się na niej znaleźć. Na Wasze sugestie czekamy pod adresem mailowym fundacja@szkolazklasa.org.pl

 

 

Materiał powstał w ramach projektu Rozmawiaj z klasą, który jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.