7 listopada 2017 r. oficjalnie rozpoczęliśmy program Szkoła to my!. 7 listopada 2017 r. w warszawskim Centrum Społecznym Paca 40 odbyło się pierwsze spotkanie dla nauczycieli z sześciu warszawskich placówek.

Celem spotkania było wzajemne poznanie się, przygotowanie kadry nauczycielskiej do działań w programie, wstępna diagnoza potrzeb placówek oraz wyznaczenie dalszych kierunków prac. W trakcie seminarium wspólnie zastanawialiśmy się jak mądrze wprowadzać (szeroko pojęte) zmiany w szkołach, jaki klimat im sprzyja, a jakie czynniki mogą stanowić trudność w tym procesie oraz jak najlepiej ujmować w nim interesy i potrzeby uczniów. Kluczowym elementem seminarium było zapoznanie się z kilkoma ciekawymi metodami budowania zespołu nauczycielskiego oraz włączania młodzieży w proces decyzyjny dotyczący zmian w ich środowisku szkolnym.

Po bardzo owocnym seminarium, z głowami pełnymi pomysłów, zabieramy się do dalszej pracy. Wkrótce naszych uczestników czekają dalsze spotkania i warsztaty, których nie możemy się już doczekać! Wszystkim przybyłym bardzo dziękujemy za dzień pełen wytężonej pracy oraz wkład w dalsze postępy programu Szkoła to my!.

SZKOŁA TO MY: seminarium otwierające program

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Projekt będzie realizowany na terenie miasta stołecznego Warszawy dla szkół wszystkich poziomów edukacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem założeń „Programu rozwoju edukacji w Warszawie 2013-2020” oraz programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020”.