Szkoła z Klasą 2.0 startuje w tym roku po raz 18! Zgłoście się do programu – rekrutacja została przedłużona do 8 października 2019 roku.

W Szkole z Klasą 2.0 angażujemy i integrujemy całą społeczność szkolną. Wspieramy nauczycieli i dyrektorów ze wszystkich poziomów edukacyjnych w zaplanowaniu i wprowadzaniu zmian, które usprawniają funkcjonowanie szkoły. Otrzymujecie od nas autorskie narzędzia i materiały edukacyjne, szkolenia stacjonarne i online oraz zindywidualizowaną opiekę mentora.

Program jest realizowany nieprzerwanie od 2002 roku. Jego koncepcja oparta jest na metodzie design thinking, którą zaczerpnęliśmy z biznesu i przenieśliśmy na grunt edukacji. Metoda pomaga budować innowacyjne rozwiązania w oparciu o oczekiwania i potrzeby.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem: Weź szkołę w swoje ręce. Na nowo! To uniwersalny przekaz, który kierujemy do każdego, kto tworzy szkołę. Chcemy również podkreślić, że nowy rok szkolny i edycja programu, to nowe otwarcie, nowe wyzwania, praca w nowych zespołach i z nową energią. Uczestnicy programu otrzymają od nas wsparcie w przejściu przez niełatwy proces wprowadzania zmian – od budowania interdyscyplinarnego zespołu, przez badanie potrzebszkolnej społeczności, po tworzenie nowych rozwiązań i ich udoskonalanie. W programie to nie efekt końcowy całorocznej pracy jest najważniejszy, ale każdy element procesu, który placówce udało się przeprowadzić kreatywnie, mądrze i świadomie.

Tak w pigułce można przedstawić nową edycję programu. Niezależnie od tego czy uczycie, czy zarządzacie szkołą, pracujecie w podstawówce czy w szkole ponadpodstawowej, czy jesteście uczniami, czy rodzicami uczniów, to Szkoła z Klasą 2.0 jest dla Was! A więcej o niej dowiedziecie się ze strony O programie.

Zgłoś swoją szkołę już dziś!