Webinary Fundacji Szkoła z Klasą polecają się Wam do obejrzenia! Poniżej znajdziecie nagrania spotkań online, które już się odbyły, a które mogą być dla Was przydatne w czasie nauczania zdalnego i nie tylko. Zachęcamy Was do korzystania z tej bazy oraz do spotkań z nami i naszymi ekspertami w przestrzeni wirtualnej. 

ZAPLANOWANE

Już wkrótce kolejne webinary.

DO OBEJRZENIA

(od najnowszych do najstarszych)

O dobrostanie, nudzie i świętowaniu – zdalne lekcje Edukacji Inspiracji

Uczysz w klasach 4-8 szkół podstawowych? Ciekawi Cię, jak inni nauczyciele prowadzą swoje zdalne lekcje i z jakich narzędzi korzystają? Pracujesz ze swoimi uczniami metodą projektu edukacyjnego? Zapraszamy wraz z uczniami na cykl trzech około 30-minutowych lekcji.

Lekcje organizowane były w ramach programu Edukacja Inspiracja. Edukacja Inspiracja to program Fundacji EFC prowadzony we współpracy z Fundacją Szkoła z Klasą.

Metoda myślenia projektowego. Jak zmienić kulturę nauczania i codzienną pracę w klasie?

O innowacyjnych metodach nauczania i swoim doświadczeniu opowiadała Marta Florkiewicz-Borkowska.

Jak mówić, żeby nas słuchano?

Zapraszamy na pierwszy webinar Klubu Szkoły z Klasą. O tym Jak mówić, by nas słuchano? opowiedział dziennikarz Maciej Orłoś, a o to, jak przełożyć to na grunt szkolny, zadbała Marta Puciłowska z Fundacji Szkoła z Klasą.

Poczucie własnej wartości: jak je budować (nie tylko) w szkole

Czym właściwie jest poczucie własnej wartości? Jak je rozumieć i budować, co mu sprzyja, a co je podważa? Jak szkoła może wspierać uczniów i uczennice w kształtowaniu poczucia własnej wartości?

Zaangażowanie na odległość, czyli jak włączać uczniów i uczennice w pracą zdalną

Co można zrobić, żeby uczniowie i uczennice angażowali się w działania edukacyjne? Jak zachęcać uczniów do kontaktów podczas działań zdalnych? Jak z problemami z motywacją radzą sobie praktycy i co mówią o tym teoretycy?

WF w pandemii – dobre praktyki z akcji Aktywni w mieście

Dlaczego nie można rezygnować z lekcji WF w nauczaniu zdalnym? Jak współpracować z rodzicami, aby aktywizować ruchowo dzieci i młodzież? Jak korzystać na co dzień z dzienniczka aktywności: w domu, w szkole, w mieście?

Solidarność. Podaj dalej! Wgłąb zdjęcia – fotografia jako narzędzie edukacyjne

W jaki sposób fotografia może wspierać rozmowę o różnorodności w szkole? O czym warto pamiętać, gdy omawiamy z młodzieżą zdjęcia poruszające ważne i trudne tematy społeczne? Jak wspierać uczniów i uczennice w poszukiwaniu ich własnej, osobistej interpretacji zdjęcia?

Asy Internetu – narzędzia online do pracy z uczniami i uczennicami

Z jakich narzędzi online korzystać podczas codziennej pracy z uczniami? Jakie są plus i minusy każdego z nich?

Asy Internetu – akcje społeczne

Czym jest akcja społeczna? Od czego zacząć pracę nad nią? Jak wspierać uczniów w jej realizacji? Przekazujemy masę inspiracji i przykładów ciekawych akcji społecznych.

Projekt edukacyjny – czy wiesz, co i jak?

Na czym polega metoda projektu edukacyjnego, jakie ma cechy i etapy? Co można uznać za projekt edukacyjny, a co nie? Jakie narzędzia można wykorzystać przy realizacji projektu online lub/i offline? Jak angażować uczniów na różnych etapach projektu?

Webinar organizowany był w ramach programu Edukacja Inspiracja. Edukacja Inspiracja to program Fundacji EFC prowadzony we współpracy z Fundacją Szkoła z Klasą.

Rady dla Rady. Webinar dla nauczycielek i nauczycieli

Jak przygotować się na ten wyjątkowy rok szkolny? Jak zadbać o komfort swój i uczniów, jak motywować do pracy? Jak przekazywać informacje czy jak mądrze korzystać z dostępnych narzędzi?

Rady dla Rady. Webinar dla dyrektorek i dyrektorów

Jak pracować w modelu mieszanym? Jak ułożyć plan w mniejszej a jak w większej szkole? Co można zrobić, gdy nauczyciele pracują jednocześnie w kilku szkołach? Jak rozwiązać kwestię nauczycieli bardziej narażonych na zachorowania? Jak zaplanować szkolenia, by odpowiadały realnym potrzebom i kompetencjom zespołu? Jak zmapować w zespole liderów kompetencji cyfrowych i wykorzystać ich potencjał?

Czy w wakacje dzieci powinny sobie zrobić przerwę od technologii i Internetu?

Obecnie – w czasie pandemii COVID-19 – całymi rodzinami codziennie wiele godzin korzystamy z urządzeń cyfrowych i łączymy się z siecią. A może by tak zrobić sobie wakacyjną przerwę – my i nasze dzieci? Taką prawdziwą przerwę – z wyłączonymi telefonami i schowanymi komputerami? Czy bycie wyłącznie offline jest dziś w ogóle możliwe i czy tego właśnie potrzebujemy?

Ocenianie online / offline

Czy ocenianie w czasie pandemii to wyzwanie? Czy jest nam trudniej, czy może łatwiej dostrzec te momenty w procesie uczenia się, w których uczniowie potrzebują naszego wsparcia? I jak zbudować ocenę ucznia, jeśli oceniać trzeba?

Jak w zrównoważony sposób korzystać z Internetu i technologii?

Jak mogą wyglądać domowe zasady korzystania z Internetu i technologii? Jak wyznaczać dzieciom i młodzieży granice dostępu do Internetu i urządzeń cyfrowych?

Dlaczego nastolatkom jest wyjątkowo trudno? Jak dorośli mogą im pomóc?

Jakie specyficzne trudności przeżywają teraz młodzi ludzie, odcięci od rówieśników, skazani na siedzenie w domu z rodzicami i zagubieni w zdalnej edukacji? Jakie są najlepsze strategie komunikacji i współpracy z nastolatkiem w czasach zarazy?

Webinarium skierowane do nauczycielek i nauczycieli nastolatków. 

Projekt edukacyjny zdalnie

Jak spojrzeć na projekt edukacyjny w czasie zdalnego nauczania? Czy realizowanie projektu zdalnie jest możliwe? Jest dodatkowym obciążeniem czy może szansą, przestrzenią do pracy? Czy jest potrzebne w czasie kryzysu? Jak wzmacniać motywację i zaangażowanie uczniów w pracę? Na co zwrócić szczególną uwagę? W jaki sposób kontynuować projekt? Z jakich metod i narzędzi skorzystać?

Dobrostan cyfrowy 

Co kryje się pod pojęciem “dobrostan cyfrowy”? Jak w mądry i zbilansowany sposób korzystać z zasobów sieci?

Jak uczyć i wspierać młodsze dzieci?

Jak uczyć, żeby nie zamęczyć? Jak utrzymać równowagę między propozycjami online i offline? Jakie mamy konkretne pomysły do wykorzystania? Jak nauczyciele mogą wspierać dzieci, a jak rodziców? Co przeżywają teraz dzieci i z czym sobie nie radzą? Czy uczenie się czegoś może im pomóc przeżyć ten trudny czas? Jak ich i siebie nie zamęczyć zadaniami? Jak odpowiadać na trudne pytania dzieci i rodziców?

Webinarium adresowane do nauczycielek/li młodszych uczniów, w tym przedszkolaków.

Jak przeciwdziałać cyberprzemocy?

Rada Rodziców Asów Internetów zaprasza rodziców i nauczycieli na kolejne spotkanie w sieci poświęcone zagadnieniu cyberbezpieczeństwa – tym razem rozmawialiśmy o przeciwdziałaniu cyberprzemocy.

Bądź wychowawcą online

Jak wpierać swoich uczniów i uczennice w czasach zdalnej edukacji? Jak podtrzymywać z nimi kontakt, wspierać ich i pomagać w zmaganiu się z niełatwą codziennością? 

Edukacja zdalna (nie tylko) w czasach zarazy

Jak zorganizować zdalne nauczanie online? Jak komunikować się i wspierać wzajemnie w zespole nauczycielskim? Jaką rolę w tym niełatwym czasie powinien pełnić dyrektor/ka szkoły?

Cyberbezpieczeństwo na co dzień. Narzędzia i mity

W czasie, gdy wszyscy chcąc nie chcąc jesteśmy non stop w sieci szczególnie ważna jest rozmowa o cyberbezpieczeństwie.

Jak kreatywnie korzystać z Internetu? 

Jak wykorzystać Internet do rozwoju osobistego? Jak wspólnie z dzieckiem spędzać dobrze i kreatywnie czas w sieci?

Jak o sieci gadać z dziećmi?

Jak zacząć rozmowę z dziećmi o Internecie? Na jakie trudności można napotkać podczas takiej rozmowy i jak sobie z nimi radzić?

Design thinking w edukacji – jak to ugryźć?

Dlaczego metoda projektowa design thinking sprawdza się nie tylko w biznesie, ale też w edukacji? Jak ją wykorzystać w szkole?

 

ClickMeeting jest partnerem technologicznym Fundacji w zakresie prowadzenia webinarów.