Już 10 lutego 2022 r. zapraszamy Was na niezwykłą cyberpodróż podczas drugiej edycji konferencji programu Asy Internetu.

Przed Wami trzy inspirujące panele skierowane zarówno do uczniów i uczennic, nauczycieli i nauczycielek, edukatorów i edukatorek, jak i rodziców. Skupimy się na wartościach Asów Internetu zarówno w kontekście online, jak i offline.

Osoby zarejestrowane na naszą konferencję będą mogły wygenerować certyfikat uczestnictwa.

Druga edycja konferencji programu Asy Internetu będzie transmitowana na żywo:

 

Uwaga! Po zarejestrowaniu się na platformę nie przychodzi link aktywacyjny – wyskakuje jedynie okno podczas rejestracji o poprawnym zarejestrowaniu. Od tego momentu możesz logować się już do platformy!

Program wydarzenia

Panel I – Lekcje dla klas 0-3 i 4-8
godz. 10:00 – 13:00

Panel poprowadzi Agnieszka Chomicka-Bosy, trenerka w programie Asy Internetu oraz Paweł Pindur, uczeń trzeciej klasy (o profilu medialno-artystycznym) w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich.

Lekcje dla klas 0-3 poprowadzą:

 • Marta Florkiewicz- Borkowska W krainie życzliwości
  W krainie życzliwości dużo się dzieje. Tam wszystko jest takie radosne i uśmiechnięte. Podczas naszego spotkania dowiesz się, jakie zwyczaje panują w tej krainie, kto w niej mieszka i jak tam trafić.
 • Krzysztof Jaworski W poszukiwaniu źródeł odwagi
  Czym i jaka jest odwaga? Gdzie mieszka? Do czego ją wykorzystać? To pytania na które będziemy szukać odpowiedzi podczas zajęć o odwadze.

Lekcje dla klas 4-8 poprowadzą:

 • Monika Mikołajczuk Rośnij w siłę
  Czy ktoś mały i młody może być silny? Co może być siłą? Jak pokazać siłę w codziennych sytuacjach?
 • Joanna Apanasewicz Trenuj zmysły – bądź uważny
  Jak być uważnym w świecie pełnym bodźców i rozpraszaczy? Czy uważność to coś co można wytrenować? Oczywiście, że tak. Twoje zmysły, które odbierają świat wokół Ciebie można wyostrzyć dzięki prostym ćwiczeniom, które poznasz podczas naszego spotkania.
 • Kamil Paździor Włącz rozsądek
  O tym jak uruchomić rozsądek, by ratował nas w sytuacjach trudnych i niejasnych.

W trakcie I Panelu będą udostępnione karty pracy, a efektami pracy będzie można dzielić się na Padlecie Konferencyjnym do 25 lutego.


Panel II – Wystąpienia eksperckie
godz. 15:00 – 17:00

Panel poprowadzi dziennikarski duet – Justyna Suchecka oraz Krzysztof Horwat.

 • Małgorzata Rosalska Kompetencje przyszłości jako element zasobów karierowych
  Kompetencje cyfrowe stanowią jeden z najważniejszych zasobów karierowych – warto zastanowić się jak je rozwijać i efektywnie wykorzystywać. Jakie kompetencje, oprócz kompetencji cyfrowych, będą istotne przy zatrudnieniu w przyszłości? Jak przeciwdziałać niepowodzeniom karierowym oraz w jakie kompetencje i umiejętności powinni już dzisiaj inwestować młodzi, by osiągnąć sukces na rynku pracy?
 • Dariusz Martynowicz Lekcja on-line. Jak angażować, nie zapominając, że uczeń też człowiek?
  Niektórzy mówią, że pandemia to czas traumy, a jej doświadczenie to dla wielu ludzi (także młodych) przeżycie graniczne, inicjacyjne, ale także egzystencjalne. Specjalne warunki wymagają niewątpliwie specjalnych działań nauczycieli i nauczycielek. Co i jak możemy zrobić podczas lekcji, by z jednej strony zaangażować ucznia, jednocześnie nie zapominając o jego przeżyciach?
 • Magdalena Śniegulska A gdyby szkołę stworzyć od nowa? Znaczenie relacji w uczeniu i uczeniu się
  Czytając wypowiedzi młodych uczniów i nauczycieli w raporcie Fundacji Szkoła z Klasą, możemy zadać sobie pytanie, jaki ma być współczesny nauczyciel-wychowawca? Młodzi ludzie potrzebują przede wszystkim mądrego dorosłego, z którym zbudują bezpieczną relację. Jak te relacje budować i na co zwracać uwagę, co warto wiedzieć o uczniach, ale i o sobie?

Na naszym kanale YouTube podczas drugiego panelu konferencji będzie również możliwość obejrzenia konferencji z tłumaczeniem symultanicznym na język angielski.


Panel III – Turniej Asów Internetu
godz. 18:00 – 19:00

Pierwszy taki Turniej Asów Internetu poprowadzi Robert Janowski. Zapraszamy na trzy ekscytujące rundy, w których nie zabraknie ciekawostek na temat internetu i cyberbezpieczeństwa, intelektualnych i kreatywnych wyzwań.

Rywalizować ze sobą będą:

 • Drużyna Rozsądersów w składzie: Agnieszka Jankowiak-Maik (Babka od histy), Dawid Łasiński (Pan Belfer) oraz Marcin Perfuński (SuperTata.tv)
 • Drużyna Życzliwersów w składzie: Mają Sołtysik, Kira Sukhoboichenko oraz Jakub Tomczak

Nauczycielu, nauczycielko!
Pracujesz w województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim lub zachodniopomorskim i w trakcie konferencji Ty i Twoi uczniowie oraz uczennice macie ferie zimowe? Wciąż możesz dołączyć do konferencji i pobrać certyfikat do 25 lutego 2022 roku.

Zarejestruj się już dziś i widzimy się 10 lutego!

 

Organizatorem konferencji jest Fundacja Szkoła z Klasą przy współpracy z Google.

Partnerami wydarzenia są: Stowarzyszenie Demagog oraz grupy: Digitalni i kreatywni nauczyciele z pasją, Irmina Żarska – Rysunkowy Język Polski, Superbelfrzy RP oraz grupa Zaproś mnie na swoją lekcję.

Patronatem medialnym nasze wydarzenie objęli: Chip.pl, Portal Oświatowy oraz Radio Pogoda.