Cieszymy się bardzo, że w nowej edycji programy Włączeni 2.0 udało nam się zebrać bardzo ciekawą, różnorodną grupę uczestników. Wszyscy prowadzą super działania dla młodzieży, a z naszym wsparciem, mogą być one jeszcze lepsze. Już się nie możemy doczekać wspólnych działań!

Dlaczego placówki zdecydowały się do wzięcia udziału w programie Włączeni 2.0?

 

Ośrodek Kultury Arsus w dzielnicy Ursus m. st. Warszawy

Od dwóch lat w ramach Mazowieckich Spotkań Teatralnych współpracujemy z Liceum im. L. Kruczkowskiego w Ursusie. Młodzież jest angażowana w nie tylko w występy, ale również w pełną organizację projektu, od promocji przez organizację oraz same spotkania.
Mamy nadzieję, że program pomoże nam efektywniej pracować z młodzieżą, zachęcać ich do różnych działań, a przede wszystkim nauczymy się lepiej wsłuchiwać w ich pomysły.

 

Centrum Promocji Kultury w Dz. Praga Południe

Jak część domów cierpimy na brak młodzieży, chcielibyśmy nauczyć się jak pozyskać młodzież, jak współtworzyć z nimi przestrzeń.

 

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 37 (Ursynoteka)

Biblioteka została otwarta 1 czerwca 2017 roku – jesteśmy więc placówką nową, dopiero wpisujacą się w lokalny krajobraz miejsc kulturalnych. Chciałybyśmy nawiązać dobre relacje z okoliczną młodzieżą, zaprosić ją do odwiedzania biblioteki, do współpracy i wspołdecydowania o bibliotecznej przestrzeni. Naszym celem jest stworzenie miejsca przyjaznego i otwartego, a także wypracowanie oferty wartościowej i dla młodych atrakcyjnej. Potrzebujemy pomocy przy angażowaniu młodzieży w życie biblioteki i przy tworzeniu takiego modelu wspolpracy, który bedzie zachęcać kolejne osoby do zwiazania się z biblioteką. Chcemy także, by informacja o bibliotece docierała do coraz wiekszej liczby osób.

 

Międzypokoleniowe Centrum Edukacji

MCE zlokalizowany jest w pobliżu dwóch zespołów szkół. Młodzież przychodzi do nas po lekcjach, szuka odmiany od szkolnych zajęć i chce angażować się w działania ośrodka. Potrzebujemy wiedzy jak razem prowadzić projekty.

 

VIII Ogród Jordanowski

Chciałybyśmy nadal rozwijać nasze działania edukacyjne i pozaszkolne. Potrzebujemy nowych pomysłów i energii, chętnie wymienimy się doświadczeniami z innymi uczestnikami.

 

Centrum Myśli Jana Pawła II

Naszą pracę ze Stypendystami m.st. Warszawy im. Jana Pawła II opieramy na tym, aby powierzać Stypendystom odpowiedzialne zadania, a jednocześnie wspierać ich w tych wyzwaniach. Coś, co chcemy udoskonalić, to dobry balans między dawaniem autonomii a mądrym prowadzeniem, towarzyszeniem. Zależy nam również na tym, aby młodzież, a zwłaszcza współpracujący z nami wolontariusze mieli realny wpływ na działania naszej instytucji, mieli w niej swoje miejsce, swoją przestrzeń. Pragniemy skupiać u nas młodych ludzi nie tylko przy dużych wydarzeniach (czyli raz na jakiś czas), lecz także na co dzień, czyli wpisać inicjatywy młodzieżowe w metodę działania naszej instytucji. Dlatego właśnie naszym potrzebom najbardziej odpowiada ścieżka „Mamy władzę: czyli młodzież angażuje się we współtworzenie oferty instytucji”.

 

Wolskie Centrum Kultury

Chcemy zaktywizować i włączyć młodzież w pracę przy tworzeniu oferty kulturalnej.