Zachęcamy do zapoznania się ze wskazówkami, jak pomóc nastolatkom w czasie pandemii. Powstały one na postawie wypowiedzi psychoterapeutki – Agnieszki Nawarenko oraz wychowawcy – Pawła Nawrockiego w trakcie webinaru Dlaczego nastolatkom jest wyjątkowo trudno? Jak im pomóc?.

 

Powyższe wskazówki można pobrać na końcu tekstu. Zebrała i opracowała je Alicja Pacewicz jako podsumowanie webinaru Dlaczego nastolatkom jest wyjątkowo trudno? Jak im pomóc?, w którym wzięli udział:

  • Agnieszka Nawarenko – psychoterapeutka, ukończyła Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Zawodowo związana z Ośrodkiem Regeneracja, zajmującym się psychoterapią i psychiatrią dzieci, młodzieży oraz ich rodziców i Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Pracuje z nastolatkami i ich rodzicami, prowadząc terapię indywidualną, grupową, spotkania rodzicielskie i terapię rodzinną.
  • Paweł Nawrocki – nauczyciel wiedzy o społeczeństwie i historii w Technikum Poligraficznym w Warszawie, wychowawca i pasjonat obywatelskiego działania. Prowadzi grupę Fb dla uczennic, uczniów oraz osób spoza szkoły pt: „Dyskusje w czasach zarazy” (tematyka poważna i swawolna).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego jak pomóc nastolatkom w czasie pandemii, obejrzyj nagranie z webinaru.