Przygotowaliśmy dla Was dwa nowe poradniki, które pomogą Wam w przeprowadzeniu niskobudżetowej zmiany w przestrzeni szkolnej i zainspirują do działań, dzięki dobrym praktykom szkół z zeszłorocznej edycji programu.

Już teraz możecie je pobrać z naszej biblioteki materiałów. 

a.  Źródła finansowania szkolnych projektów dla początkujących

Z poradnika dowiecie się:

  • czym jest budżet partycypacyjny,
  • jak wykorzystywać te same mechanizmy na działania wewnątrzszkolne,
  • jak i skąd pozyskiwać środki finansowe na działania projektowe, 
  • jakie inicjatywy lokalne są warte naśladowania,
  • jakiego rodzaju przedsięwzięcia dotyczące zmian przestrzeni uzyskały dofinansowanie w tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego.

 

 

b. Dobre praktyki z I edycji programu

Jeśli szukacie inspiracji jakiego rodzaju zmiany w przestrzeni szkolnej można przeprowadzić, jak wygląda praca projektowa, czy warto zaangażować dyrekcję do wspólnych działań, czy zmiana w projekcie musi być duża, jakie są efekty udziału w programie – to koniecznie zajrzyjcie do tego poradnika – sześć szkół z pierwszej edycji Zaprojektuj szkołę dzieli się swoimi doświadczeniami. 

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Projekt realizowany na terenie miasta stołecznego Warszawy dla szkół wszystkich poziomów edukacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem założeń „Programu rozwoju edukacji w Warszawie 2013-2020” oraz programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020”.