Pracujesz ze swoimi uczniami i uczennicami metodą projektu edukacyjnego? Przed Wami prezentacja Waszych działań? Jeżeli tak, to zapraszamy Ciebie i Twoich uczniów do obejrzenia nagrania z dwóch Zdalnych lekcji Edukacji Inspiracji.

Zdalne Lekcje Edukacji Inspiracji to cykl dwóch 45-minutowych lekcji. Każda z nich jest zaplanowana wokół tematyki projektu edukacyjnego, ale nie jest ściśle z nim związana. Tematem przewodnim lekcji jest przygotowanie się i wzmocnienie pewności siebie przed publiczną prezentacją.

  • Lekcja 1: Jak ciekawie opowiadać? – Pamiętasz historie, które Cię poruszyły, zapadły w pamięć? A te, podczas których ziewałeś(-aś) jak lew? Podczas warsztatów doświadczysz mocy storytellingu i dowiesz się, dlaczego Gall Anonim dobrze robił, notując. Przygotuj kartkę i ołówek z gumką – nie będzie dyktanda! Lekcja prowadzona przez Agnieszkę Chomicką-Bosy
  • Lekcja 2: Z wizytą u Pana „Chcieć-To-Móc” i ekipy Pana „Nie-Uda-Ci-Się” – Jak dbać o swoje skrzydła mocy i nie dać się przygnieść kamyczkom zwątpienia? Jest na to sposób! Podczas naszego spotkania podejmiemy pierwsze kroki w kierunku pozbycia się ekipy Pana Nie-Uda-Ci-Się, wzmacniając Pana Chcieć-To-Móc. Przygotuj: karton a4 lub a3, mazaki, nożyczki, kartki papieru, dobry nastrój i pozytywną energię. Lekcja prowadzona przez Martę Florkiewicz-Borkowską.

 

 

Do każdej z lekcji możesz pobrać materiał podsumowujący, który pomoże Ci w przeprowadzeniu podobnych zajęć ze swoimi uczniami i uczennicami. A dla uczniów i uczennic przygotowaliśmy dwie sketchnotki, które w łatwy sposób pomogą im utrwalić wiedzę na temat tego, jak przygotować się i wzmocnić pewność siebie przed publiczną prezentacją.

Lekcje oraz materiały powstały w ramach programu Edukacja Inspiracja. Jest to program grantowy dla nauczycieli z małych miejscowości prowadzony przez Edukacyjną Fundację im. Romana Czerneckiego we współpracy z Fundacją Szkoła z Klasą.


Edukacja Inspiracja to program prowadzony przez Edukacyjną Fundację im. Romana Czerneckiego we współpracy z Fundacją Szkoła z Klasą. Przyznajemy w nim granty dla nauczycieli i nauczycielek z miejscowości do 30 tys. mieszkańców na realizację autorskich projektów edukacyjnych.