Zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem Zaprojektuj szkołę – zmieniamy przestrzeń edukacyjną. Już teraz możecie go pobrać z naszej biblioteki materiałów!

Przewodnik pokazuje, czym jest przestrzeń edukacyjna, od czego zacząć wprowadzanie zmian w środowisku uczenia się i dlaczego warto to robić. Zależało nam, żeby na konkretnych przykładach pokazać, że „przemodelowanie” klas, korytarzy można robić małymi krokami, niskobudżetowo. Dotykamy przede wszystkim przestrzeni fizyczno-architektonicznej, ale również kulturowo-społecznej. Pokazujemy, jak i dlaczego warto włączać uczniów w projektowanie i przeprowadzanie zmian w szkole.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Projekt będzie realizowany na terenie miasta stołecznego Warszawy dla szkół wszystkich poziomów edukacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem założeń „Programu rozwoju edukacji w Warszawie 2013-2020” oraz programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020”.