Nieustannie rozwijamy Kluby Młodego Odkrywcy w Gruzji. Już po raz kolejny wzięliśmy udział w Forum KMO 2019 w Tbilisi, gdzie naszym partnerem jest Uniwersytet Ilia. 

Uczestniczyli w nim zarównonowi, jak i doświadczeni Opiekunowie klubów, łącznie prawie 70 osób. Było wesoło i bardzo efektywnie, a ekipa organizatorów i wykładowców, w tym przedstawicielki Centrum Nauki Kopernik (Zuzanna Michalska) i FSZK (Megi Bibiluri i Alicja Pacewicz) miała pełne ręce roboty. Nasza delegacja opowiedziała o doświadczeniach polskich KMO i wyzwaniach edukacji XXI wieku, a gruzińskie nauczycielki i trenerki – o tym, jak uczniowie rozwijają umiejętności samodzielnego naukowego myślenia. 

Forum KMO było idealną okazją dla zaangażowanych i pełnych pasji opiekunów klubów do wymiany opinii oraz doświadczeń, a także nawiązania i rozwoju współpracy. W ramach Forum 5 regionalnych koordynatorów zaprezentowało dotychczasowy rozwój i rezultaty prac programu w swoich regionach. Odbyła się ponadto prezentacja strony KMO.ge oraz publikacji zbierającej 25 dobrych praktyk. Odbyły się wykłady naukowców z Gruzji oraz warsztaty polskich ekspertów na temat integracji i usieciowania. Na zakończenie Forum przygotowano wystawę własnych projektów KMO.