Konferencja

Konferencja Asów Internetu to inspirujące i kształcące wydarzenie online, podczas którego można dowiedzieć się, o czym i jak warto rozmawiać z dziećmi i młodzieżą, by umożliwić im bezpieczne eksplorowanie cyfrowego świata.

Wydarzenie skierowane jest do nauczycieli i nauczycielek, uczniów i uczennic oraz rodziców. Pozwala przyjrzeć się wirtualnemu światu i narzędziom cyfrowym, o których niewiele mówi się w kontekście przyszłych pokoleń. W  trakcie konferencji  prezentowane są pełne praktycznej wiedzy gotowe lekcje online dla przedszkoli i szkół podstawowych oraz inspirujące wystąpienia ekspertów i ekspertek w formie TEDx.

Zapraszamy serdecznie do korzystania z pokonferencyjnych materiałów przez cały rok. Do Waszej dyspozycji oddajemy lekcje dla dzieci 5-6 letnich i klas 1-3,4-6,7-8 oraz karty pracy i scenariusze zajęć:  Karty pracy – Konferencja Asów Internetu 2024.

Lekcje dla przedszkoli i szkół podstawowych | edycja 2024

Gotowe lekcje online, które możecie przeprowadzić w swoich klasach.

Fałszywe informacje obecne są w świecie dzieci. Jak je odróżnić od prawdy, po czym je rozpoznać? Tą wiedzą z najmłodszymi podzieli się trenerka Fundacji Szkoła z Klasą.

Zofia Wojnowska  |  lekcja dla 5 i 6 latków

Do czego służy uważność, jak ją rozpoznać i trenować? Przyjrzymy się jej roli w codziennym życiu i zastanowimy się, do czego jest potrzebna podczas korzystania z Internetu.

Basia Krywoszejew  |  lekcja dla klas 1-3

Pan Rozsądek lubi buszować w Internecie i w niewyjaśnionych okolicznościach gubi ogonek od ,,Ą”. Co się z nim stanie? Tę zagadkę rozwikłają uczniowie i uczennice klas 1-3.

Edyta Karwowska  |  lekcja dla klas 1-3

Wykorzystanie narzędzi cyfrowych w uczeniu się otwiera wiele nowych, często nieznanych możliwości. Sprawdźmy wspólnie, jak odpowiedzialnie się wśród nich poruszać.

Marta Florkiewicz-Borkowska  |  lekcja dla klas 4-6

Brak prac domowych, krótszy tydzień nauki, a może więcej wolnych dni… niektóre informacje w Internecie brzmią jak prawdziwe, ale czy faktycznie takie są? Z tej lekcji dowiecie się, jak rozróżnić prawdę od fałszu i nie powtarzać fake newsów.

Maciej Sopyło  |  lekcja dla klas 7-8

EduStories | edycja 2024

Krótkie, inspirujące prelekcje w formie TEDx, skierowane do nauczycielek, edukatorów, rodziców oraz twórców i twórczyń cyfrowych zajmujących się edukacją.

Internet daje wiele możliwości oraz szeroki dostęp do materiałów i przydatnych narzędzi, które sprzyjają wyrównywaniu szans osób z indywidualnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE). Mądrze wykorzystywana przestrzeń cyfrowa może łączyć, a nie dzielić.

Izabela Sopalska-Rybak  |  EduStories

A gdyby tak zamienić zakaz używania telefonu w zainteresowanie i wspólne poznawanie wirtualnego świata… co wtedy stałoby się z relacjami rodzic – dziecko? Sprawdźmy!

Karol Jachymek  |  EduStories

Nauczycielka i nauczyciel w sieci – czy warto nimi być? O misji i o potrzebie, a także o korzyściach płynących z obecności w Internecie opowie Babka od histy.

Agnieszka Jankowiak-Maik  |  EduStories

Karty pracy

Karty pracy - Konferencja Asów Internetu 2024

Karty pracy – Konferencja Asów Internetu 2024

Chcesz zrealizować lekcje w ramach Konferencji Asów Internetu 2024 razem ze swoimi uczniami i uczennicami? Przygotuj karty pracy do lekcji, w których zamierzasz wziąć udział.

Padlet

Utworzony za pomocą aplikacji Padlet