Weź udział

W programie Asy Internetu oferujemy różne możliwości zaangażowania dla osób uczestniczących. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

1. Chcesz zdobyć podstawowe kompetencje asowe, pracować z uczniami i uczennicami oraz uzyskać certyfikat?

Zapraszamy na bezpłatne, certyfikowane szkolenia Asów Internetu. Są one przeznaczone dla nauczycieli i nauczycielek pracujących w przedszkolach i szkołach podstawowych (również w bibliotekach i świetlicach), a także edukatorów i edukatorek z innych placówek oświatowych.

W tym momencie nie prowadzimy szkoleń otwartych, ale możemy przeprowadzić szkolenie indywidualne w twojej szkole, lub przedszkolu.

Napisz do nas na adres: asyinternetu@szkolazklasa.org.pl

Polecamy również nasz kurs e-learningowy, który pozwala zdobyć wiedzę na temat internetu oraz tego, co robią w sieci młodzi ludzie. Znajduje się tam także sekcja poświęcona programowi Asy Internetu żeby podpowiedzieć Ci, jak pracować z uczniami i uczennicami w programie. Po ukończeniu kursu uzyskasz certyfikat.

W każdej chwili możesz też skorzystać z materiałów dostępnych w programie (patrz pkt 3).

2. Dobrze znasz program, jesteś po szkoleniu, chciał(a)byś zostać Ambasadorką/Ambasadorem Asów Internetu?

Osobom, które ukończyły cykl szkoleń lub kurs e-learningowy i realizują z uczniami i uczennicami materiały asowe oferujemy przystąpienie do programu ambasadorskiego:

• aktywny udział w społeczności, która służy wsparciu i wzmocnieniu osób uczestniczących w programie, wzajemnej edukacji i inspiracji do działania
  • dodatkowe, bezpłatne szkolenia pogłębiające wiedzę z zakresu cyfrowego obywatelstwa
  • współpracę z Fundacją Szkoła z Klasą w zakresie promocji i testowania materiałów.

Ambasadorzy i Ambasadorki Asów Internetu zostaną wyróżnieni/wyróżnione na stronie asowej, otrzymają list gratulacyjny (wysłany także do dyrekcji placówki) oraz zaproszenie na kurs trenerski.

Jeśli czujesz, że ta propozycja jest dla Ciebie, zapoznaj się z regulaminem programu ambasadorskiego i napisz do nas na asyinternetu@szkolazklasa.org.pl .

Naprawdę warto!

3. Chcesz skorzystać z wybranych możliwości jakie daje program, ale aktualnie nie masz przestrzeni, by wziąć udział w szkoleniu i bardziej się zaangażować?

Zachęcamy do skorzystania z materiałów, które przygotowujemy w ramach programu Asy Internetu dla nauczycieli i nauczycielek oraz dla rodziców. Są to:

Powyższe materiały są dostępne przez cały czas na naszej stronie internetowej i kanale youtube. Nie musisz się rejestrować, aby z nich skorzystać. W ciągu roku szkolnego pojawiają się także inne, ograniczone czasowo możliwości. Jeśli chcesz uzyskać informację o aktualnej ofercie, wypełnij Formularz zainteresowania programem Asy Internetu – skontaktujemy się z Tobą indywidualnie.