W programie Włączeni 2.0 młodzież wymyśla fantastyczne pomysły i koncepcje projektów. Jednak w każdym przypadku, prędzej czy później pada pytanie: jak sfinansować nasze działania? Możliwości pozyskania zewnętrznych źródeł finansowania na działania młodzieżowe jest wbrew pozorom wiele. 

Młodzież z Domu Kultury Arsus zdecydowała  się na poszukanie sponsora na realizację niektórych swoich działań. Można rónież poszukać  dofinansowania i grantów oferowanych przez jednostki rządowe i samorządowe. 

Urząd miasta stołecznego Warszawy realizuje program Aktywna Warszawska Młodzież, dzięki któremu nastolatkowie mogą otrzymać pomoc w realizacji swoich pomysłów.

 

Program umożliwia wsparcie merytoryczne, organizacyjne, jak i finansowe. Mogą je otrzymać chętni uczniowie warszawskich szkół ponadpodstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych w szkołach podstawowych. Tematyka projektów jest bardzo szeroka i zróżnicowana – działania mogą mieć charakter naukowy, edukacyjny, obywatelski, kulturalny czy społeczny.

Aktywna Warszawska Młodzież jest programem skierowanym do młodzieżowych grup nieformalnych, w związku z czym proces aplikowania czy rozliczania jest bardzo uproszczony. 

Więcej informacji znajduje się na stronie Biura Edukacji m.st. Warszawy.