Ośrodek Kultury Arsus w dzielnicy Ursus m. st. Warszawy

Ośrodek Kultury Arsus jest placówką kultury. Organizujemy w swojej placówce spektakle teatralne, koncerty, kabarety (duża sala widowiskowa), przeglądy i konkursy ogólnopolskie, mazowieckie i dzielnicowe ( teatralne, literackie, wokalne, recytatorskie). Oprócz tego zarówno w Arsusie jak i jego filiach odbywają się zajęcia i warsztaty dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Centrum Promocji Kultury w Dz. Praga Południe

Centrum Promocji Kultury posiada szeroką działalność od imprez plenerowych po warsztaty czy wsparcie techniczne.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 37 (Ursynoteka)

Biblioteka powstała z myślą o tym, by młodzież miała miejsce, w którym może czuć się swobodnie, może rozwijać swoje zainteresowania – czytelnicze i naukowe, a także integrować sie lokalnie i mieć przestarzeń do dialogu na ważne dla młodych tematy. Biblioteka jest nowoczesna, wyposażona w mikroskop, gry planszowe, komputery i rzutnik multimedialny, na półkach co miesiąc pojawiają się nowości książkowe.

Międzypokoleniowe Centrum Edukacji

Międzypokoleniowe Centrum Edukacji to filia Centrum Kultury Wilanów. Przestrzeń spotkań i realizacji międzypokoleniowych działań twórczych, ośrodek edukacji artystycznej i animacji społeczno-kulturalnej.

VIII Ogród Jordanowski

Warszawska oświata to nie tylko przedszkola i szkoły, to także placówki wychowania pozaszkolnego, które odgrywają znacząca rolę w budzeniu i rozwijaniu zainteresowań dzieci i młodzieży. VIII Ogród Jordanowski funkcjonuje od 1971r i jest jedną z pięciu tego typu placówek w Warszawie. Jest placówką oświatową, która stale się rozwija i m.in. dzięki temu stanowi ważne ogniwo uzupełniające i rozszerzające proces edukacji i wychowania dzieci i młodzieży. Placówka spełniania ważne zadania w zakresie: edukacji, wychowywania, opieki, upowszechniania kultury, profilaktyki, sportu i rekreacji, które w VIII Ogrodzie Jordanowskim realizowane są poprzez: bezpośrednią działalność dydaktyczno wychowawczą, stałe formy zajęć organizację zajęć okazjonalnych: otwarte imprezy i akcje; konkursy, przeglądy, zawody, warsztaty, festyny itp.; organizację form zajęć okresowych typu Lato, Zima w mieście. Oferta zajęć organizowanych w placówce uzupełnia lukę istniejącą pomiędzy ofertą pozalekcyjną w przedszkolach i szkołach, a zajęciami komercyjnymi.

Centrum Myśli Jana Pawła II

Centrum Myśli Jana Pawła II to instytucja kultury m.st. Warszawy – miejsce spotkań i dialogu, ośrodek, który w sposób różnorodny, bogaty i twórczy przybliża nauczanie Papieża. W ramach naszych działań podejmujemy aktywny dialog ze światem artystycznym w duchu „Listu do artystów” Jana Pawła II. Współpracujemy ze środowiskiem naukowym i opiniotwórczym, budując w ten sposób papieski think-tank. Kształtujemy liderów, w których zaszczepiamy ideę solidarności i odpowiedzialności za dobro wspólne i drugiego człowieka. Szczególne miejsce w naszej działalności zajmuje praca ze Stypendystami m.st. Warszawy im. Jana Pawła II i wolontariuszami młodzieżowymi, w których rozwijamy odpowiedzialność i poczucie wpływu przez współpracę przy rozmaitych projektach społecznych i kulturalnych.

Wolskie Centrum Kultury

To nie jest typowy dom kultury na osiedlu. Klub Młynarska 35 w Warszawie to raczej miejsce spotkań okolicznych mieszkańców i innych warszawiaków. Taka sąsiedzka przestrzeń, w której można zrobić coś razem. To miejsce budowane w dialogu społecznym, interaktywne i oddolne, do którego każdy może przyjść i zaproponować własne działania. Chociażby próby zespołu wokalnego, w którym zaśpiewają młodzi i starzy czy partyjkę gier planszowych lub karcianych, do której przyłączą się sąsiedzi.